Forum - Samochody z zagranicy

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Jak sprowadzić samochód z Niemiec - procedury i dokumenty
Grzegorz
28 sierpnia 2004
Witam,

wiem, że w¶ród Was s± życzliwi specjali¶ci i ludzie do¶wiadczeni w sprowadzaniu używanych samochodów z Niemiec. Zamierzam wybrać się tam po używane auto, które wcze¶niej namierzę w jednym z komisów. Nie wiem jednak jak w szczegółach wygl±da procedura zakupu, wyrejestrowania, przewiezienia przez granicę i zarejestrowania w kraju takiego samochodu.

Zamierzam kupić sprawne i bezwypadkowe auto (Saaba 900, rocznik 93-95, przebieg < 170.000, cena < 2.500 EUR).

Czy możecie mi powiedzieć, jakie dokładnie dokumenty trzeba załatwić, w których urzędach, ile to kosztuje i na co trzeba zwracać szczególn± uwagę? Czy w komisie bez problemu na fakturze wpisz± mi tak± cenę jak± sobie zażyczę (rozumiem, że akcyzę płaci się od zadeklarowanej na fakturze/umowie ceny)? Czy 500 EUR za samochód wart 2.500 EUR to cena wiarygodna dla celnika?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,

Grzegorz
Google
28 sierpnia 2004
julek
28 sierpnia 2004
witaj
nabywco wymarzonego autka
komis owszem ale sa wyzsze ceny teraz lepiej jak by ci sie udalo kupic od niemca czli wlasciciela pojazdu .
procedura jest prosta
kupujesz samochod musisz miec takie dokumenty
umowe
brif
wymeldowanie autka w niemczech '
w komisach duzo ci nie obniza zalezy jak sie dogadasz ..
potem musisz do urzedu zarjestrowac autko zeby nim wyjechac do Polski.
muisz wykupic ubezpieczenie .
koszt okolo 80 euro
tablice 4o euro
koszty urzedu okolo 44 euro
potem jedziesz lub idziesz po autko po zalatwieniu spraw i wykupieniu tablic
zakaldasz tablice i jedziesz spowrotem do urzedu po znaczek ktory ci nakleja na tablice z czerwonym paskiem .
i potem wsiadasz do autka i jedziesz do swojego zamieszkania .
potem
u siebie urzad celny
masz 5 dni na zlozenie papierow
30 dni na zaplacenie akcyzy
itd
jesli chcesz wiedziec cos wiecej
zostaw swoj email ok
pozdrawiam
bernard
29 sierpnia 2004
witaj
mozesz podac coÂś niecoÂś wiecej jak sprowadzic autko z zagranicy ( z UE)
Bodiniusz
6 września 2004
Ja jestem na samym poczÂątku drogi.
Chyba ważna uwaga: w urzędzie celnym na potwierdzenie zapłacenia akcyzy (pomimo, że mam już dowód jej wpłaty) czeka się 2 tygodnie!!!
Warto więc wzi±ć ubezpieczenie na miesi±c (u mnie kosztowało 125 E, a ja niestety pożałowałem i wzi±łem na 9 dni za 75 E).
Grzegorz
8 września 2004
Julek,

dzięki za informacje!
Czy je¶li samochód, który chcę kupić ma TUV i AU ważne do 05/2005 to jakie¶ koszty z tych podanych przez Ciebie odpadaj±?
Rozumiem, że papier dot. wyrejestrowania samochodu dostaję od osoby sprzedaj±cej mi auto lub z komisu.

Mam problem troszkę innego typu - na mobile.de znalazłem samochód dokładnie taki jaki mi się wymarzył w rozs±dnej cenie. Sprzedaj± go w komisie w Lipsku. Na moj± pro¶bę przysłali mi nawet więcej zdjęć tego samochodu. Wygl±da bardzo dobrze.
Nie jestem jednak mechanikiem i nie za bardzo wiem, gdzie miałbym patrzeć żeby sprawdzić czy technicznie ten samochód też jest ok. Najbardziej interesuje mnie to, czy nie jest przypadkiem wyklepany po jakim¶ większym wypadku.

Czy jest może na forum kto¶, kto na miejscu (w Lipsku) pomógłby mi w ocenie i zakupie tego samochodu? Je¶li tak, to jaki byłby koszt tej operacji?

Pozdrawiam,

Grzegorz
neo76@o2.pl
mikołaj
9 października 2004
Siemanko możesz mi napisać ile mniej więcej wynios± koszty wszystkich opłat
je¶li przypuszczalnie kupię Golfa 3 za 500 euro interesuje mnie to jakie opłaty
będę misiał ui¶cić u Niemców a jakie tu u nas w polsce.A dokładniej po kolei
u niemców to to i to a w polsce to to i to a i czy prawd± jest to że do końca
paĽdĽiernika 2004 ma wej¶c ustawa ,która mówi że za każdy sprowadzony samochód kupiony po pażdĽiernuku 2004 z niemiec czy np:francji trzeba zapłacić 5 ty¶.zł.
Jeszcze jedno znajomi mówili mi że warto wypełnić taki blankiet mowi±cy o uszkodzeniach pojazdu co to wogule jest i jak z tego zkorzystać.
Prosze o szybk± odpowiedĽ Dzięki.

Janosik
10 października 2004
Chcę sprowadzic Fieste rocznik 91-92. W internecie sa takie autka za 400-500 euro. Czy wogole oplaca sie sprowadzac taki samochod? I jaka kwote wpisac w umowie aby nikt sie nie przyczepil??
Z gory dziekuje za pomoc
slu
10 października 2004
to wszystko zalezy od stanu autka ale chyba Ci sie oplaci
cham
10 października 2004
nie wiem
Bartosz
10 października 2004
Julek ,mógłby¶ sie ze mn± skontaktować?
poprosze albo o twojego @ ,albo wyslij do mnie maila.
potrzebuje szczegułowych info.
pozdrawiam.
Bartosz J.
Jacek
16 października 2004
Chciałbym sprowadzić samochód - interesuj± mnie formalno¶ci jakich trzeba dopełnić by nie dać jakie¶ plamy - co jest ważne ?, czego nie należy robić?, na co zwrócić uwgę - czyli chcę skorzystać z czyich¶ do¶wiadczeń - proszę o odpowiedż na mail-a.
Z góry dziękuję..
Jacek
maciej
17 października 2004
Witam wszystkich !!
Mam problem chce kupic auto sprowadzone z Niemiec ono juz jest w Polsce.Stoi u handlarza juz od czterech tygodni czy nie bedzie problemow z zarejstrowaniem jego w Polsce.Jak to zrobic by bylo dobrze.prosze o odpowiedz.
krzychu
26 października 2004
zapomnij o 3 za 500€ dobrej 2 nie kupisz,chyba ze padake kupisz ale zebys nia chociaz do polski dojechal
JACEK
31 października 2004
Chcialbym sprowadzic samochod audi A4 kombi.Czy mozecie podac mi jakies strony internetowe zebym mogl sie rozejĹźec ile kosztuja!!!
Z gory dzieki
piotr
1 listopada 2004
witam! mam pytanie! w jaki sposob moge sprowadzic samochód z włoch! wszyscy sciagaja z niemiec i z francji a czy z włoch jest tak samo?? jakie dokumenty bede potrzebowal przy zakupie auta?jak z tymi blachami celnymi??gdzie sie je kupuje??w urzedzie we wloszech czy na granicy polskiej??na jakie dokumenty mam zwracac uwage przy zakupie auta we wloszech???brief itd?????? prosze o szybka odpowiedz!dziekuje
piotr
1 listopada 2004
witam!orientujesz sie moze jak jest ze sciaganiem aut z włoch???czy wszystko jest tak samo jak z niemiec???
Kryst
6 listopada 2004
Hej!Jestem we Francji, kupilam samochĂłd i bede tu jeszcze kilka tygodni. Co ze zgloszeniem deklaracji akcyzowej czy musze to zrobic w ciagu 5 dni?
hasse.m
7 listopada 2004
Wedlug prawa celnego 5 dni na zaplacenie akcyzy to termin od daty przekroczenia granicy.
hasse.m
7 listopada 2004
Sorki, 5 dni to oczywiscie na zlozenie deklaracji w urzedzie !
Jarek
11 listopada 2004
witam

Mam pytanie do fachowcow sprowadzajacych autka do dalszej sprzedazy.Jak to robic ? jaka jest kolej rzeczy ? czy samochody mam nabywac na siebie ? czy musze zabierac ze soba ewentualnego nabywce ?Czy po wygasnieciu ubezpieczenia musze te auta rejestrowac na siebie ?czy jest ktos kto moglby mi pomoc ?
Astral
11 listopada 2004
Jak sie liczy akcyze od samochodu ??? prosze szczegoly plis :)
hasse.m
11 listopada 2004
Do Astral -
Wysokosc akcyzy zalezy od tego, czy sprowadzamy samochod nowy czy uzywany oraz od pojemnosci silnika. Wysokosc podatku akcyzowego przedstawia sie nastepujaco:
Silnik o pojemnosci do 2000 ccm:
2 letnie i mlodsze (rocznik 2003, 2004) – 3,10 %
3 letnie (rocznik 2002) – 15,10 %
4 letnie (rocznik 2001) – 27,10 %
5 letnie (rocznik 2000) – 39,10 %
6 letnie (rocznik 1999) – 51,10 %
7 letnie (rocznik 1998) – 63,10 %
8 letnie i starsze (rocznik 1997 i starsze) – 65 %
Silnik o pojemnosci powyzej 2000 ccm:
2 letnie i mlodsze (rocznik 2003, 2004) – 13,60 %
3 letnie (rocznik 2002) – 25,60 %
4 letnie (rocznik 2001) – 37,60 %
5 letnie (rocznik 2000) – 49,60 %
6 letnie (rocznik 1999) – 61,60 %
7 letnie i starsze (rocznik 1998 i starsze) – 65 %

Akcyza obliczana jest wg. kursu sredniego EUR(tabela NBP)od wysokosci zakupu (ktora widneje na umowie) i jaka zglaszamy wg.deklaracji celnej.
Przyklad:
8 letnie auto kupione za 1000 EUR (wg.umowy) i kurs dzisiejszy 4,2603
1000 EUR * 65% * 4.2603 PLN = 2769.20 PLN akcyzy

Astral
12 listopada 2004
dziekuje slicznie :)
Adam
12 listopada 2004
Witam.Mam pytanie jak to jest z t± akcyz± podobno trzeba j± zapłacić w ci±gu 5 dni,ale od jakiej daty?kupna czy załatwienia formalno¶ci w niemczech?.jadę pierwszy raz i kupuje auto w sobote no i pewnie załatwianie kwitów w poniedziałek czyli 2 dni w plecy,a mam tam jeszcze sprawe do załatwienia kolejne 4 dni.Czy poradzi mi kto¶ co mam zrobić i czy mam faktycznie problem.
hasse.m
12 listopada 2004
Adam-
w ciagu 5 dni OD PRZEJECHANIA GRANICY - na marginesie prawie nie do sprawdzenia :-) nalezy zlozyc deklaracje w urzedzie celnym,zaplacic akcyze nalezy w ciagu 30 dni a na pewno przed zarejestrowaniem.
Jarek
13 listopada 2004
witam,

jak mam interpretowac ostatnia wypowiedz ?
czy w urzedzie celnym nie interesuja sie data sporzadzenia umowy ?
czyli przyjezdzam ,i moge zaczac wszystkie procedury np .za pol roku ?
hasse.m
13 listopada 2004
UC interesuje data wwiezienia samochodu do Polski i od tego dnia mamy 5 dni na zlozenie deklaracji celnej,mozna sobie ten termin przesunac wg.potrzeb ale Z GLOWA !!
poza tym, jesli nawet nie zdazymy zlozyc w terminie deklaracji to piszemy prosbe do UC o zaniechanie ukarania - do 2 tygodni "poslizgu" urzedy przychylaja sie do wniosku
Piotrek
14 listopada 2004
Witam
Mam pytanie. Niemiec sprzedał mi auto nie wymeldowane, z niemieckimi blachami i dowodem rejestracyjnym (Fahrzeugschein). Czy nie będzie problemów z jego zarejestrowaniem w Polsce?
Jacek
15 listopada 2004
cze, mam pytanie, czy można kupić auto od niemca, który nim przyjechał do polski i jak trzeba to załatwić?
grzesiek
16 listopada 2004
jak sprowadzić samochod z niemiec jakie papiery trzeba tam w nimczech do auta platy w jakie w niemczech i polsce wiesz o co chodzi (po prostu jak sprowadzic bryke).czy kogo¶ trzeba wzi±ć ze sob± kto dobrze gada po niemiecku?
Artur
17 listopada 2004
jeżeli samochód jest juz w polsce jakie musze ponie¶ć koszt rejestracji i jakie dokumenty powinienem dostać ?

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedÄ˝
rafi
17 listopada 2004
http://www.autoscout24.de
hasse.m
18 listopada 2004
odnosnie dokumentow potrzebnych do zarejestrowania auta w Polsce i kosztow z tym zwiazanych zainteresowanym polecam strone:
http://sysinfo.pl/auto.php
sław
21 listopada 2004
jestem w pilnej potrzebie i bardzo pilnie poszukuję niemieckiego rachunku na zakup auta. kto¶ wie gdzie można go pobrać z netu????hasse.m napisał(a):

> odnosnie dokumentow potrzebnych do zarejestrowania auta w
> Polsce i kosztow z tym zwiazanych zainteresowanym polecam
> strone:
> http://sysinfo.pl/auto.php
Dawid
28 listopada 2004
Kupiłem sobie samochodzika, ale ma niewazne blachy już, skończyło sie ubezpieczenie, teraz co mam zrobić?? Przetłumaczyć papiery, jechać do izby celnej, na przegl±d, potem co, ubezpieczalnia?? kiedy bede mógł jeĽdzić już na niemieckich blachać (po jakich opłatach, aby mnie nie chwyciła policja). Masz tu mojego meila, napisz co i jak bo sie pogubiłem.
Dzieki z gĂłry
patrol1@poczta.fm
viki
28 listopada 2004
Znajomy chce mi podarować samochód, on mieszka za granic± czy to co¶ zmienia w opłatach celnych czy lepiej spisać umowę kupna ?
ossed
29 listopada 2004
Lepiej spisać umowę kupna - sprzedaży na jak±¶ mał± kwotę, bo UC może Ci póżniej policzyć należno¶ci celne wg cennika Eurotaxu.Ten znajomy powinien tylko póżniej potwierdzić t± umowę, je¶li UC zwróci się do niego o to, a maj± na to 5 lat. Umowę możesz spisać po polsku, odejd± ci póżniej koszty tłumaczenia.
adi
2 grudnia 2004
szukam kogos kto pomógłby mi sprowadzic auto z niemiec chodzi oczywiscie o pomoc w wyszukaniu i załatwieniu formalnosci na miejscu najlepiej z rejonu Oswięcimia lub okolic
Byczunio
2 grudnia 2004
Mam na stronie www.mobile.de podan± datę pierwszej rejestracji (EZ) np 07/02, ubezpieczenia (TUV) np. 07/03 oraz przegl±du (AU) np 07/03. Czę¶ć samochodów ma TUV i AU w przyszło¶ci, a czę¶ć w przeszło¶ci. Przy podanych powyżej przykładowych datach samochód ma nieważne ubezpieczenie i przegl±d? Je¶li tak, to z jakich powodów mógł je utracić?
ossed
2 grudnia 2004
EZ to owszem data pierwszej rejestracji, ale TUV to nie ubezpieczenie auta, tylko data przegl±du technicznego. AU jest to data ważno¶ci toksyczno¶ci spalin. Przeważnie te dwie daty (TUV i AU) s± takie same, ale nie musz±. Jesli data już mineła to auto nie ma ważnych badań technicznych (niemieckich)i auta Ci nie zamelduj± nawet na wyjazd do Polski. Trzeba szukać aut z ważnym TUVem, chyba że ten od kogo kupujesz auto wszystko załatwi (niektórzy tak pisz± w ogłoszeniach). Auta nie maj± TUV bo mineła data i kto¶ tego nie zrobił bo nie jeżdzi tym autem, lub koszty naprawy s± duże i woli sprzedać auto niż pakować w naprawę.Ubezpieczenie (odpowiednik naszego OC) ma tylko to auto które ma TUV, inaczej nikt Ci go nie sprzeda.
Byczunio
2 grudnia 2004
A od czego zależy czas na jaki przegl±d jest ważny? Czy to, że dwuletni (07/02)samochód od roku (07/03) ma nieważny przegl±d ¶wiadczy o tym, że był rozbity?
ossed
3 grudnia 2004
Powiedzenie "Niemiecka dokładno¶ć" sprawdza się wła¶nie między innymi w tym że je¶li co¶ w aucie jest nie sprawne to TUVu nie dostanie, tylko wła¶ciciel zostanie odesłany do warsztatu na naprawę usterek. Je¶li auto jest technicznie ok, to nikt nie robi łachy i potwierdza sprawno¶c na 2 lata. Je¶li auto jest z 07/2002r. a TUV był do 07/2003r. to rzeczywi¶cie albo było uszkodzone, albo co¶ jest z jego dokumentami nie tak. O jakie auto chodzi i je¶li możesz to przedrukuj to niemieckie ogłoszenie. Czy wszystko rozumiesz co jest podane w tym ogłoszeniu?
Byczunio
3 grudnia 2004
Zadzwonił do nich znajomy i wiem tyle,że silnik niedomaga.
ossed
3 grudnia 2004
Je¶li to wła¶ciciel sprzedaje to auto, to powie Ci prawdę, ale je¶li auto ma handlarz to zawsze będzie co¶ kręcił byle je sprzedać. Najlepsza metoda to wła¶nie dzwonić i pytać czy auto jeszcze jest (często się zdarza że ogłoszenie na mobilu lub autoscout24 jest wy¶wietlane, a samochód już sprzedany), ilu wła¶cicieli, czy jest bezwypadkowe, itd, umówić się że przyjeżdżasz w danym terminiei dopiero jechać.Przed wyjazdem też warto zadzwonić i potwierdzić przyjazd, bo czasami obiecuj± że zostawi± a jak trafi się kupiec to sprzedaj±.Znajdż sobie też inne adresy bo na miejscu można się rozczarować, a jeżdżenie od miejscowo¶ci do miejscowo¶ci po handlarzach to strata czasu i pieniędzy.
marcin
6 grudnia 2004
mam pytanie: czy je¶li auto nie ma ważnego tuv-u to mozna je sprowadzic?? czy mozna i trzeba wykupic ubezpieczenie w niemczech i ile kosztuje??? gdzie kupuje sie tablice i co to jest brief i skad go wzi±ć?? Bardzo prosze o odpowiedz bo jestem calkowicie zielony w tych sprawach a niedlugo mam zamier jechac do Niemiec po auto
pozdrawiam
mariusz
6 grudnia 2004
Czesc.

Do osseda i Byczunia: Co do TĂźVu i AU to NOWE auta w niemczech dostawaja od daty pierwszego zameldowania zawsze po 3 lata TĂźV i AU, a kazdy nastepny przeglad jest co 2 lata. Temu by dane od Byczunia pasowaly. Nie dotyczy to Taxowek, aut z wyporzyczalni i ciezarowek- one dostawaja przy pierwszym zameldowaniu tylko rok.

Do marcina: jesli auto niema TÜVu to go niesprowadzisz, ale jest tak zwany "Export-TüV" ktory nie jest taki dokladny jak ten TüV do aut ktore zostaja w Niemczech. Ubezpieczenie musisz wykupic w Niemczech, ale dostajesz je automatycznie przy wyrobianiu tablic z czerwonym paskiem, koszt wszystkiego ok. 150 EUR. Brief jest dokumetem tozsamosci auta i dostajesz go od sprzedawcy. Wiecej informacij jest wyzej w forum.

Pozdrawiam

mariusz
7 grudnia 2004
Jeszcze czegos zapomnialem:
Marcin, TĂźV tylko potrzebujesz do auta ktore chcesz w Niemczech zameldowac, chocby tylko na numery wyjazdowe tzn. z czerwonym paskiem. Jesli auto wywozisz na lawecie to TĂźV nikogo nie obchodzi.
ossed
7 grudnia 2004
Witam!
Sprawa z autem które nie ma TUV, w Polsce wygl±da jeszcze tak że przy rejestracji za KARTĘ POJAZDU zapłacisz 1000zł. a je¶li auto ma TUV to 500zł.Lepiej sprawdzić w wydziale komunikacji gdzie auto będzie póżniej rejestrowane. Gra chyba jest warta tej ¶wieczki?
Pozdrawiam.
Adam
8 grudnia 2004
Czymożna kupić od Polaka(czasowe zameldowanie w niemczech) samochód na Niemieckich tablicah w Polsce ważny przegl±d , ubezpieczenie(niemieckie) .Co dalej wjakim terminie zapłacić akcyzę je¶li on jeĽ dzi nim tu już 2 miesi±ce ?
Łukasz
8 grudnia 2004
Ja bym chciał poznać więcej szczegółów... Je¶li moge prosić o jakie¶ informacje...byłbym wdzięczny:)Z góry dziękuje
cyprian
11 grudnia 2004
witam...zamierzam sciagnac jesczze przed koncem tego roku samochod,..
niestety kompletnie nie wiem jak to zrobic, gdzie isc i jak to wszystko rozegrac zeby byklo wszystko tak jak trzeba...czy moglbys mi pomoc?
bylbym ci bardzo wdzieczny za jak najszersze informacje...
z gory dziekuje i pozdrawiam,
cyprian
sancho80@interia.pl
cyprian
11 grudnia 2004
powyzej jest napisane ze zeby przyciagnac auto bede potrzebowal brief - ktory dostane od sprzedajacego razem z ubezpieczeniem tuf, natomiast co potem? mam dostac jeszcze od niego jakies potwierdzenie wyrejestrowania samochodu z niemiec czymam je sam zalatwic w urzedzie komunikacji na podstawie umowy kupna???
potem trzeba poprosic o tablice wyjazdowe do polski z ubezpieczeniem?
czy mozecie mi pomoc, bo planuje wyjechac jescze przed koncem tego tygodnia po samochod do niemiec a nie wiem jak to wszystko9 pozalatwiac...o i jakby byl ktos tak mily i podpowiedzial mi niemieckie nazwy urzedow i tych wszystkich papierow zebym mial choc najmniejsze pojecie co mam gdzie mowic...juz nawet mam wybrany samochod ale niestety sprzedajacy nie zna angielskiego a ja niemca:( jak mu to wszystko wytlumaczyc jakby co??? prosze o jaknajszybsza odpowiedz...
dzieki serdeczne...
cyprian
11 grudnia 2004
i pytanie za 100 punktow...
czy jezeli jest napisane ze samochod ma HU / AU (Ablaufdatum): do 05. 2005
moze nie miec waznego tuf - u??
Artur
13 grudnia 2004
Czy kto¶ wie jak ubezpieczyć auto kupione we Włoszech zeby można było przyjechac nim do Polski?
michal liszka
14 grudnia 2004
witam!
mam pytanie . chce kupic motocykl w niemczech, wiem ze na motocykle nie ma akcyzy 0%,
motocykl ma wazny TUV - 2005 ale HU/AU - mial do 2002 r. Chce sprowadzic motocykl na lawecie - czyli nie musze wykupowac tablic w niemczech ani nic podobnego -tak?, po prostu pakuje motocykl na krype i przywoze go do polski-tak? Znaczy sie pisze umowe , zabieram brief i dokument wymeldowania i wracam z nimi do polski?-tak. I jeszce jedno jezeli pisze umowe z niemcem i po powrocie do kraju chce go sprzedac, czy musze cos oplacac czy moge sprzedac i spisac polska umowe(czy musze oplacac skarowke i tlumaczenie?) jakie sa koszty dla motocykli za podane czynnosci?jaka jest kolejosc?
dziekuje i prosze o info !
Gregory
16 grudnia 2004
Witajcie,
kto¶ wcze¶niej pisał że na potwierdzenie zapłacenia akcyzy czeka się w UC 2 tygodnie, bylem dzis zlozyc deklaracje , musze jeszcze tylko doniesc tłumaczenie.
Jak dlugo im zajmie wydanie decyzj... bo boje sie ze nie zdaze zarejestrowac autka w tym roku ... ubezpieczenie niemieckie mam do 25go grudnia.

z gory ogromne dzieki za wszystkie rady
pozdrawiam
Grzesiek
Tomek
16 grudnia 2004
Witam !
Zamierzam sprowadzic auto w lutym z Niemiec.
Czy slyszal ktos o nowym projekcie ustawy, w ktorym
akcyza naliczana bedzie od pojemnosci samochodu, gdzie za 1 cm3 bedzie 1 PLN,
a za starsze roczniki nawet 4 PLN za 1 cm3 ???? czy to znowu jakies ploty.
Nie ma mnie w kraju, wiec nie wiem czy to prawda czy nie.
A jesli tak, lub cos w tym jest - czy ktos orientuje sie kiedy moze to najwczesniej wejsc w zycie ? czy zdaze ?

Tom
ANDRZEJ
18 grudnia 2004
Interesuje mnie jakie muszę spełnić warunki jeszcze w tynm roku przy sprowadzeniu, aby zd±żyć przed wej¶ciem niwych przepisów.
artur
18 grudnia 2004
witam czy moglbys mi pomoc
chcialbym zakupic w niemczech samochod toyote avensis lecz jest ona na papierach wloskich tak napisal niemiec bo podobno samochodow z wloch nie rejestruja co robic ?czy mozemy go kupic i zarekesttrowac w polsce bez zadnago problemu?

z gory dziekuje za odp i czekam na nia z niecierpliwoscia moj @ to a-sadek@aster.net.pl lub gg 1827895 PROSZE O SZYBKA ODP. pozdrawiam
l4o
19 grudnia 2004
artur napisał(a):

> witam czy moglbys mi pomoc
> chcialbym zakupic w niemczech samochod toyote avensis lecz jest
> ona na papierach wloskich tak napisal niemiec bo podobno
> samochodow z wloch nie rejestruja co robic ?czy mozemy go kupic
> i zarekesttrowac w polsce bez zadnago problemu?
>
>
> z gory dziekuje za odp i czekam na nia z niecierpliwoscia moj @
> to a-sadek@aster.net.pl lub gg 1827895 PROSZE O SZYBKA ODP.
> pozdrawiam
tomazi
23 grudnia 2004
Moglby mi ktos powiedziec czego sie spodziewac. Auto kupione w niemczech w komisie, w niemieckich papierach ma ze skradzione i nastepnego dnia wyrejestrowane.W urzedach w niemczech daja wszystkie papiery i tablice, bez zadnych problemow na granicy. Akcyza oplacona,przeglad zrobiony, teraz tylko zarejestrowac i jezdzic??
Rafi
24 grudnia 2004
Czy data na umowie musi się zgadzać z dat± wyrejestrowania w Niemczech ? Je¶li mam umowę kupna z wła¶cicielem niemcem, któr± podpisałem przykładowo 18.12.2004 a data wymeldowania jest 08.12.2004, to czy mog± być z tego jakie¶ konsekwencje?
ossed
24 grudnia 2004
Daty nie musz± się zgadzać, ważne żeby¶ miał tylko potwierdzenie wymeldowania z niemiec i żeby auto miało ważny TUV.
Robert
29 grudnia 2004
Moge jako niemiec zameldowac w Polsce na moje imie samochĂśd?
ossed
30 grudnia 2004
Musisz mieć meldunek w Polsce, przynajmniej tymczasowy.
jola
4 stycznia 2005
czy po sprowadzeniu auta z Niemiec musze xczekac pół roku żeby móc je sprzedac???????????????????????????????????pomóżcie
Tomek
7 stycznia 2005
jak sprowadzić samochód z niemiec .
Krzysiek
7 stycznia 2005
Nie musisz czekac.... jednak zaplacisz podatek dochodowy... ale i to mozna obejsc :P Przy sprzedazy nie mozesz wykazac zysku, rozumiesz... :P
łukasz
8 stycznia 2005
to proste jesli troszke znasz j.niemiecki to bez problemu załatwisz formalnosci szybko sam sprowadziłem kilkadziesiat aut jezdziłem szukalem i znalazłem dogadałem sie co do umowy tzn do kwoty na umowie.Golfa 3 którego kupiłem 4 miesi±ce temu dla siebie zapłaciłem za niego 600 euro a na umowie miałem 30 euro i dopisane że spalone sprzegło i skrzynia biegów kaputt. W celnym pytalisie co tak mało ale mogli mi naskoczyc.
Andrzej
10 stycznia 2005
Witam! Czy spełnienie formalno¶ci podanych na stronie http://sysinfo.pl/auto.php wystarczy by przywieĽć i zarejestrować auto z niemiec, czy co¶ uległo zmianie. A może kto¶ by mi podpowiedział dokładnie krok po kroku ¶ci±gnięcie auta z niemiec. Kiedy maj± wej¶ć przepisy z naliczaniem podatku czy czego¶ tam za każdy cm3. Proszę doradĽcie. Wybieram się jutro po auto a nie jestem wszystkiego pewien. Z góry dziękuję.
MĂłj email:ap_mk1@poczta.fm
Filip
10 stycznia 2005
Witam

Mam pytanko chcę sprowadzić fiata ducato 2001 za 6300 euro autko ma ważne badania tuv chciałbym nim wracać do polski co musze załatwic na miejscu żeby bez problemu zarejestrować go w polsce i czy orjentujesz sie może jak wygl±da sprawa vatu na to autko ?

DZIĘKUJĘ ZA POMOC
Grzegorz
13 stycznia 2005
Witam.
Pytanko:Jak trzeba spisac umowę kupna sprzedaży je¶li auto ma mi kupić znajomy w niemczech tak abym ja mógł spokojnie zarejestrować auto w Polsce.Czy on może spisać je na swoje nazwisko? Tylko ze pozniej chyba bedzie zaplacic podatek od wzbogacenia. Nie rozumiem tego-moze ktos mi wyjasni.Pozdrawiam
warmiak
23 stycznia 2005
Witam chciałbym sprowadzić z niemiec citroena xantię 2.0 automatik, rocznik 94, ma lekko uszkodzon± skrzynie biegów, ale naprawie we własnym zakresie, interesuje mnie jak± cenę mógłbym wstawić na umowie (ile maxymalnie najmniej codzi o zapłacenie jak najniższej akcyzy)no i oco chodzi z tymi kontrolami umów załużmy jak na umowie napiszę 100 euro no i ta osoba od której kupuje w razie kontroli to potwierdzi to wszystko ok. czy urzędy mog± się mnie czepiać i czy w umowie mogę zaznaczyć ża ma taki defekt no i czy po sprowadzeniu do polski muszę go odrazu rejstrować bo po sprowadzeniu chciałbym go najpierw trochę ponaprawiać a póĽniej czyli po jakim¶ miesi±cu czy dwóch zarejestrować i sprzedać. To tyle czekam na odpowiedĽ i z góry dziękuję!!!
Mariusz
23 stycznia 2005
Grzegorz, jezeli znajomy ma ci kupic auto to on spisuje umowe z sprzedajacym a potem on pisze z toba nowa umowe tak jak on by ci sprzedawal te auto.
Mariusz
23 stycznia 2005
Czesc warmiaku, tez pochodze z tamtych regionow (Ostroda). W tym tygodniu zalatwialem dla ludzi BMW E34 91r. z uszkodzonym blotnikiem. Na umowie napisalem 30 euro. Wszystkie uszkodzenia jak najbardziej wpisywac do umowy.
warmiak
23 stycznia 2005
Do Mariusza
Czyli sugerujesz 30 euro? ciekawe jak podchodz± do tego urzędy w braniewie w kazdym razie niechciałbym robić im prezentów.
Mariusz
23 stycznia 2005
w zeszlym roku w listopadzie facet odemnie zabieral golfa 2 i chcial zebym mu napisal 1 euro na umowie, zrobilem tez tak no i nic wiecej od niego nie slyszalem.
aska
29 stycznia 2005
Czy ktos moze4 mi podac niemieckie adresy stron z samochodami na sprzedaz z komisow itp.
Michał
29 stycznia 2005
GRZEGORZ, Kolega spisuje umowe na ciebie i jest ok.Zawsze tak robie jak przywoze samochody
lacki
30 stycznia 2005
Czy można przyjechać autem na niemieckich blachach i potem te blachy odwieĽć byłemu wła¶cicielowi w Niemczech? Tak by zaoszczędzić na tych tymczasowych (150e). Jaka jest wtedy kolejno¶ć rejestracji w Polsce?
mariusz
2 lutego 2005
czy to potwierdzenie wymeldowania musi byc orginalne czy moze byc kopia?
ossed
3 lutego 2005
MARIUSZ: wszystkie dokumenty w urzędach s± wymagane jako oryginały i to oni dla siebie robi± kopie, także je¶li nie masz oryginału to masz problem.Chyba że masz dobre znajomo¶ci?
LACKI: jesli przekonasz Niemca żeby Ci pożyczył swoje tablice i dokumenty to możesz jechać do Polski, ale to mało prawdopodobne dlatego że Niemiec będzie się bał że je¶li się co¶ stanie to on będzie miał problemy że się na to zgodził.Ogólnie zalecaj± niemcom żeby sprzedawali auta na export tylko wymeldowane.Je¶li auto idzie na export to urzędy wymagaj± by to auto zobaczyć w celu sprawdzenia numerów nadwozia, bez pokazywania auta w urzędzie może to załatwić Niemiec jako wyrejestrowuj±cy swoje auto.
Paweł
5 lutego 2005
Byłbm wdzieczny gdybys mógł mi napisc co okładie krok po kroku powinienem zrobic i ilemnie to wyniesie.Chcę sprowadzic Mercedes E200 CDI 2000r lub 2001.Napisz mi co musze miec ze sob± jakie papiery potrzebne i ile koszuj± te wszystkie operacje.Jeslimozesz to adresy tanich komisów.Nigdy jszcze nie sprowadzałem auta i bede bardzo wdzięczny za pomoc.Dziękuje
ossed
6 lutego 2005
Podaj jakiÂś namiar na siebie.
dariusz
6 lutego 2005
zamierzam jechac do włoch po samochód ale słyszałem ze tam jest problem z tablicami i ubezpieczeniem gdzie to mozna wykupic i jakie to sa koszty,i ze nie mozna ty samochodem jechac na kołach prosze bardzo o odopowiedz. z góry dziekuje
Tomek
7 lutego 2005
Witam serdecznie.
Chciałbym sprowadzić samochód z Niemiec, prawdopodobnie będzie to Audi A4 (1994), cena, jaka widnieje w ogłoszeniu to 2500 Euro, stan techniczny samochodu jest raczej bez zarzutu. Jakie formalno¶ci muszę spełnić( najlepiej wytłumaczyć mi to krok po kroku, jak krowie na granicy) i przede wszystkim, jakie opłaty muszę ui¶cić?
Czy na fakturze komis wpisze mi cenę znacznie niższ±, powiedzmy ok.800 Euro i ile orientacyjnie wynosz± dodatkowe koszty samochodu za 2000 Euro.?
Czy w takim razie opłacalne jest sprowadzenie samochodu za tak± sumę? Je¶li można, to także orientacyjnie cał± kwotę, jak± przyjdzie mi wydać na samochód o warto¶ci fakturalnej 2000 Euro.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.
aras
7 lutego 2005
Do Tomka
Wszycho o co pytasz było juz omówione na tym forum, poszperaj we wcze¶niejszych wypowiedziach.

A ja mam jeszcze inne pytanie: czy w urzędach potrzebuja tłumaczenie (lub wersja dwujęzyczna) tylko umowy kupna, czy tez może innych papierów, np Briefa, wymeldowania itp? I czy urzędnik ma prawo domagać sie potwierdzenia dwujęzycznej umowy przez tłumacza, skoro jest ona podpisana przez Niemca???

Pozdro
ossed
7 lutego 2005
W urzędzie przy rejestracji auta musisz przedstawić tłumaczenie przysięgłe: umowy, briefu i za¶wiadczenia o wyrejestrowaniu auta z zagranicy, lub zagranicznego dowodu rejestracyjnego je¶li Ci taki dali.Je¶li będziesz miał umowę dwujęzyczn± oryginaln± to i tak potwierdzić j± musi tłumacz przysięgły.Podpis Niemca i tak musi być, ale u nas jest przecież biurokracja i dodatkowych papierków nigdy za wiele.Pozdrawiam.
ossed
7 lutego 2005
W urzędzie przy rejestracji auta musisz przedstawić tłumaczenie przysięgłe: umowy, briefu i za¶wiadczenia o wyrejestrowaniu auta z zagranicy, lub zagranicznego dowodu rejestracyjnego je¶li Ci taki dali.Je¶li będziesz miał umowę dwujęzyczn± oryginaln± to i tak potwierdzić j± musi tłumacz przysięgły.Możesz zaatakować z tak± wersj± bez potwierdzenia tłumacza, ale raczej polegniesz.Podpis Niemca i tak musi być, ale u nas jest przecież biurokracja i dodatkowych papierków nigdy za wiele.Pozdrawiam.
leszek
8 lutego 2005
witam. moze to juz było ale chciałbym sie dowiedzieć czy bedzie jakis problem z zarejestrowaniem samochodu/ chodzi o to ze go¶ć chce mi sprzedać corse "gotow± do rejestracji" czyli wszystkie te formalno¶ci miałbym zrobic ja. Słyszałem jednak ze teraz jak sie kupuje auto od kogo¶ kto sprowadza to powinny być załatwione wszystkie formalno¶ci przez kupuj±cego w niemczech, a ja kupuje juz zarejestrowane w polsce i z naszymi blachami, dzieki z góry za pomoc.
grzesiek
9 lutego 2005
witam mam pytanko. z tego co tu wycztałem to samochód przed zakupem ma być wymeldowany w niemczech?,gdyż będę mu w jakim¶ urzędzie sprawdzać numery? i jeszcze jedno pytanko. gdzie i po co należy pój¶ć w niemczech po zakupie samochodu, chodzi o blachy itd. jak wygl±da procedura w niemczech??
dzięki z góry za dopowiedĽ - proszę o szybk±...
pozdrawiam
ossed
9 lutego 2005
Leszek:Je¶li chcesz kupić auto "gotowe do rejestracji" tzn. że wszystkie formalno¶ci w Niemczech s± załatwione (umowa,brief,za¶wiadczenie o wyrejestrowaniu), a w Polsce powinien ten go¶ć: opłacić akcyzę, zrobić I przegl±d, załatwić za¶wiadczenie z US, przetłumaczyć wszystkie niemieckie dokumenty u tłumacza przysięgłego-to s± wszystkie dokumenty jakie Ci potrzebne s± do rejestracji w Polsce + umowa kupna-sprzedaży spisana między wami. Możesz kupić auto nie rejestrowane u nas, plusem jest to że jeste¶ pierwszym wła¶cicielem wpisanym w kartę pojazdu, minusem że nie wiesz czy to auto nie ma jakiego¶ ukrytego feleru.Ty płacisz 2% do skarbowego od wzbogacenia (oczywi¶cie go¶ć napisze mał± kwotę na umowie, a oni Ci dowal± warto¶ć rynkow± w Polsce!), chyba że ma legalny handel samochodami to skarbowy powinien być w cwnie auta.
Grzesiek:Wymeldowanie auta w Niemczech załatwia się w jednym urzędzie w ci±gu kilkunastu minut (zależy od wielko¶ci miejscowo¶ci), najpierw wykupujesz ubezpieczenie (je¶li auto ma jechać na kołach), urzędnik wyrejstrowuje auto, przyznaje nr rejestracyjny, idziesz wyrabiasz tablice z czerwonym paskiem tzw. celne, punkt wyrabiania tablic mie¶ci się w tym samym budynku lub bardzo blisko (tam też sprzedaj± ubezpieczenia), z tablicami wracasz do urzędnika który idzie sprawdzić nr nadzozia i je¶li wszystko jest ok przykleja nalepkę na tablice i możesz jechać.
grzesiek
11 lutego 2005
witam!! mam jeszcze jedno pytanko, co oznacza w ogłoszeniach, że samochód jest na eksport - brakuje mu czego¶, znalazłem takie ogłoszenie i z opisu wynika, że samochód jest ok. ale jest napisane, że tylko na eksport albo do handlarza... Proszę o szybk± odpowiedĽ dlatego, że mam teraz wolne i w niedziele wybieram się do znajomej do Munster co¶ w okolicach poszukać.
I jeszcze jedno co¶ mi się obiło o uszy, że samochód musi być do 10 lat??? przy wjeĽdzie do kraju??? czy może być np 11 latek????
dzięki ossed za odpowiedĽ!!!!
pozdrawiam
ossed
11 lutego 2005
Witam.
Je¶li w ogłoszeniu jest napisane że auto jest na export lub dla handlarza tzn. że jego cena na export jest niższa niż ta cena jak± trzeba by zapłacić je¶li auto miałoby zostać w Niemczech.Różnica wynosi 16% bo taki jest podatek w Niemczech.Tak± atrakcyjn± cenę wystawiaj± handlarze po to by zachęcić obcokrajowców do kupna tego auta gdyż nie ma ono ważnego TUV lub wkrótce się ten TUV kończy co wi±że się z wydaniem kasy na naprawę i przegl±d lub ma duży przebieg.Koszt naprawy jest czasami duży, dlatego wła¶ciciel woli się pozbyć auta niż je naprawiać i tu kupuje go handlarz za małe pieni±dze żeby go póżniej sprzedać za tak± wła¶nie "atrakcyjn±" cenę.Czyli licz się że je¶li chcesz kupić takie auto to co¶ może być z nim nie tak.Owszem można co¶ trafić okazyjnie, ale je¶li chcesz auto dla siebie, a nie na handel, to nie kupuj w żadnym komisie, którego wła¶cicielem jest przeważnie Turek, bo oni się w tym specjalizuj±.Znajdż sobie auto z ogłoszenia (gazety, internet) od wła¶ciciela, wtedy jest najpewniej i może uda Ci się kupić np. z oponami zimowymi, radiem, itp. Ja tak robiłem i żle na tym nie wyszedłem.W komisach możesz sprawdzić cenę auta, ale ja bym nie tracił na to czasu.Nawet je¶li handlarz Ci spu¶ci dużo z ceny, co cię podjara strasznie, np.300E, to pamiętaj że on i tak na tym nie traci-zarabia na tym, w najgorszym wypadku oddaje po kosztach.Ile czasu auto stoii u handlarza możesz sprawdzić na potwierdzeniu wyrejestrowania auta.Je¶li kupisz takie auto na export, to nie licz póżniej na jakie¶ reklamacje.
Ograniczeń wiekowych żadnych jeszcze nie wprowadzili, możesz sprowadzać i 111 latka.
Powodzenia w zakupach.
dzola
14 lutego 2005
Czy kto¶ mógłby mi pomóc i napisać jakie s± teraz warunki sprowadzenia samochodu z Niemiec i czy to się nadal opłaca. Chce ¶ci±gn±ć Opla Kadeta 1.4l rocznik 90 - 92 . Czy to wogóle ma sens???
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje.

ossed
15 lutego 2005
Warunki sprowadzania aut z zagranicy jeszcze się nie zmieniły.Czy ma sens?Je¶li auto wyjdzie Cię taniej niż w Polsce albo tyle samo, a będzie w dobrym stanie to ma.
krzaqu
17 lutego 2005
Mam pytanko i prosze o pomoc.Kupilem auto,ktore sprowadzone bylo w pazdzierniku 2004,kupilem je 2 tygodnie temu ,na jaka date musi byc wypisana umowa?Zeby urzad celny ja zaakceptowal.Przeglad mial tez zrobiony w pazdzierniku i jest wazny oczywiscie na rok..I czy nie nalicza mi zadnej kary ,gdy bede chcial ja oplacic teraz..
Dzieki za odp.
Jarek
21 lutego 2005
Cze¶ć mam pytanie czy będę miał problemy jeżeli w tłumaczeniu wymeldowania jest napisane "wymeldowano w 2001 ważne do 2003 przedłużenie niemożliwe" samochód kupiłem 6.02.05

Je¶li kto¶ pracuje w urzędzie proszę o pomoc.
Krzysiek
21 lutego 2005
Hej mam pytanie , ile powinna wynosci wartosc faktury lub umowy na auto zakupione za 7000 E czy 2500E to jest rozsadny wpis czy tez przesadzony, ????
Łukasz
21 lutego 2005
Witam Chciał bym sporowadzic z niemiec Honde CRX 1.6DOCH rocznik tak mniejwiecej miedzy 89 a 90 szukałem takiego auta po niemieckich komisach z ogłoszen w necie i ceny sa rozne ale przypuszczalnie kupił bym takie auto za 500 euro to jakie musiałbym poniesc koszty w niemczech i jakie w polsce? był bym wdzieczny za odpowiedz ale na meila !! pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz !
T
23 lutego 2005
500 EUR cena autka = 2000 PLN
Akcyza , jesli na umowie wpiszesz 200 EUR = 200*0,65*4= 520 PLN
Ubezpieczenie, niemieckie tablice = 600 PLN
Zaswiadczenie o vat, tlumaczenia, przeglad w PL = 400 PLN
Rejestracja w urzedzie komunikacji (tymczasowe + karta pojazdu) = 700 PLN
OC = ??
wychodzi od 4200 PLN + OC + koszty dojazdu (benzyna)
P.S. Jak kontrahent sie zgodzi to wpisuj na umowie nawet 1 EUR, US nie ma podstawy prawnej aby to zakwestionowac, a ty mozesz sie powolac na ART 10 U 1 P1 ustawy o podatku dochodowym, z ktorego wynika, ze akcyze placi sie od ceny wpisanej w umowie kupna sprzedazy
T
23 lutego 2005
Oczywiscie nie o podatku dochodowym tylko akcyzowym, tak to jest jak sie nie czyta wlasnych tekstow przed puszczeniem w obieg ... sorki :)
Tomek
24 lutego 2005
Witam wszystkiech.
Chcialbym sie dowiedziec czy przy rejestracji motocykla z Francji potrzebny jest jakis dokument o wymeldowaniu(majac dowod rejestracyjny), czy do rejestracji w Polsce wystarczy mi umowa kupna i francuski dowod rejestracyjny? Z gĂłry dziekuje i pozdrawiam
Kara
24 lutego 2005
Witam, chciałabym wiedzieć czy w przypadku obliczenia akcyzy można powoływać się na date pierwszej rejestracji za granic± czy tylko na rok produkcji? Dla mnie jest to nieslychanie istotne, gdyż w przypadku obliczenia akcyzy od daty pierwszej rejestracji (02.2004) koszt wyniósłby 3,1%,a roku pordukcji (12.2003) 15,1%. Załamałam się, bo dowiedizłama sie o tym dopiero na przegl±dzie, a bylam pewn aze 02.2004 to data produkcji.
Pozdrawiam.Kara.
Kara
24 lutego 2005
Jeszcze raz ja, zyczliwych, chcacych wyratować mnie z opresji proszę o kontakt k81@go2.pl, dzieki.
ossed
24 lutego 2005
Niestety kolego ale na przegl±dzie maj± rację, jeste¶ w plecy.Kara musi być!Bez obrazy.
Radek
24 lutego 2005
Witam
Potrzebuje pilnie pomocy. Przegladalem cale forum i pomimo zapytan nikt nie udzielil odpowiedzi jakie formalnosci nalezy zalatwic aby sprowadzic samochod z Wloch. Zwracam sie z goraca prosba o pomoc do wszystkich ktorzy sprowadzali z Wloch samochod. Interesuje mnie przede wszystkim formalnosci jakie nalezy zalatwic we Wloszech? Wiem ze nalezy spisac umowe kupna sprzedazy, ale co dalej. Do jakich urzedow nalezy sie udac? Ile czasu zajmuja formalnosci? Jakie sa koszty ktore musze poniesc we wloszech? Na co szczegolnie musze zwrocic uwage? Prosze o pilna odpowiedz ze wzgledu na zblizajacy sie termin wyjazdu.
Grzechu
26 lutego 2005
Witam,
Mammpytanko do samego przekraczania granicy z wymarzonym samochodem ;). Jakie dokumenty powinienem przedstawic zeby bez problemow odprawic samochod. Slyszalem ze czasem ludzie nie maj jkaiegos dokumentu i musza zlomowac swoj samochod na parkingu przy granicy, co podobno kosztuje majatek. A przyczyna tego jest brak jakiegos dokumentu.

Pozdrawiam
jedrek
26 lutego 2005
witaj
sa to bzdury wielkie ...

musisz miec
brif
tymczasowy dowod rejestdracyjny Niemiecki
wymeldowanie autka .
ale jak przejechalem garnice z 35 razy to tylko dwa razy mi sprawdzali dokumenty w zaleznosci od kaprysu ..

pozdrowka ..
Michał-RADOM
27 lutego 2005
Cze¶ć
Też mam w planach sprowadzenie samochodu, rozmiawiałem ze znajomym celnikiem na temat wysoko¶ci ceny zakupu jaka powinna się pojawić na dokumencie z niemiec.
Poinformował mnie, że dla nich to nie ma znaczenia, zasadniczo celnik nie ma prawa sie do tego przyczepić, ani odmwić oclenia. Jeżeli się nie mylę to do wszelkich weryfikacji ma prawo wyłacznnie Urz±d Skarbowy
Grzechu
27 lutego 2005
Dzieki za informacje

Pozdrawiam
pikaczu
28 lutego 2005
Witam,
Kolejne pytanko zadam. Ile sa wazne tablice z czerwonym paskiem i tym samym ubezpieczenie? Czy sa jakie opcje czasowe do wyboru np miesiac lub dwa itp.?

Pozdrawiam
ossed
1 marca 2005
Witam.
Jest odwrotnie, to ważno¶ć tablic jest zależna od tego na ile wykupujesz ubezpieczenie.Możesz wykupić i na 2 miesi±ce, tylko jaki jest sens przepłacać za granic± skoro można tutaj kupić tańsze ubezpieczenie-w porównaniu z cen± zagranicznego ubezpieczenia oczywi¶cie.
Pozdrawiam.
Maciej
2 marca 2005
Witam.
Zamierzam kupic samochod Honda Civic z 91r od jakiegos kolesia ktory ja sprowadzil z niemiec. Jest juz przywieziona do polski na lawecie i nieposiada zadnych tablic rejestracyjnych. Czy bede mogl ja u nas zarejestrowac i jak !!! Lub o podanie linka do jakis przepisow celnych lub cos w tym stylu.
Prosze o pomoc !!!
POZDRAWIAM
Paweł
2 marca 2005
wszystko masz opisane wyżej z tym że na przegl±d techniczny je¶li go nie ma musisz auto na lawecie dowieĽć
jasem
2 marca 2005
Witam.
W chwili obecnej mam tymaczasowy adres zamieszkania na terenie NIemiec. Mam tutaj tez zarejestrowane auto. Jesli bede je chcial przerejestrowac na polskie tablice to czy te wszystkie procedury zwiazane z akcyza rowniez mnie obowiazuja??

Pozdrawiam.
Tom
2 marca 2005
Witam,

chcę kupić auto od znajomej z Hamburga BMW 525 z 2000 roku, na umowie wpiszemy warto¶ć 1500-3000 EURO, auto w Polsce jest warte ok. 60000 PLN. W celu uwiarygodnienia ceny zakupu chciałbym przeprowadzić transakcję przez niemiecki komis, a więc znajoma sprzedałaby auto komisowi za np. 2000 EURO, a ja kupiłbym od komisu za np. 2200 EURO.
Czy kto¶ zna firmę w Niemczech, która mogłaby tak± transakcję przeprowadzić?
ossed
2 marca 2005
Witam.
JASEM:je¶li przebywasz legalnie za granic± przynajmniej pół roku, czyli praca, studiowanie, to możesz sprowadzić auto na mienie przesiedleńcze, nie płacisz wtedy akcyzy, ale sprzedać je możesz dopiero po 2 latach-dla pewno¶ci czy się co¶ w tej kwestii nie zmieniło zadzwoń do jakiego¶ UC i zapytaj czy tak jest dalej z tymi przepisami.Natomiast je¶li chcesz je sprzedać po sprowadzeniu wcze¶niej to normalna procedura z akcyz± w roli głównej.
TOM:je¶li znajoma póżniej potwierdzi t± umowę je¶li zwróci się o to do niej polski UC, to po co robić takie kombinacje z umow±.Umowa z komisu niemieckiego podlega takiemu samemu sprawdzeniu jak umowa z osob± prywatn±.
Pozdrawiam.
T
3 marca 2005
TOM: możecie wpisać na umowie nawet 1 EUR (najniższa znana mi kwota na umowie to 1 Eurocent) a je¶li ty i znajoma będziecie twierdzić w zaparte, że ona sprzedała tobie autko za 1 EUR to Urz±d Skarbowy nie może nic wam zrobić - nie ma do tego żadnej podstawy prawnej, a ty zapłaciesz ¶miesznie nisk± akcyze. Akcyzę nalicza się od kwoty wpisanej w umowie. Podstawa prawna - ustawa o podatku akcyzowym ART. 10 U.1. NIE obowi±zuje żadne inne wyliczanie akcyzy.
T 2
3 marca 2005
TOM: Teraz odpowiedÄ˝ na twoje pytanie - nie, nie znam takiej firmy ;)
A wyobraĽ sobie tak± sytuację, że znajoma sprzedaje autko takiemu komisowi (komis - w przypadku sprzedaży staje się wła¶cicielem) a on z nim już robi co chce, niekoniecznie odsprzedaje wam z powrotem ... lepiej nie ryzykuj.
A po 2 nie ma to wpływu na żadn± wiarygodno¶ć transakcji. Więc wpisuj na umowie warto¶ć jak±kolwiek chcesz, 3000 EUR to bezsens - po co przepłacać je¶li nie trzeba. Wpisuj 1 EUR - ZAOSZCZĘDZISZ 6000 PLN - chyba warto.
Jozef
4 marca 2005
Witaj Julek !
przeczytalem Twoja wiadomosc:
Re: Jak sprowadzić samochód z Niemiec - procedury i dokumenty
Autor: julek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)

Wiesz moze jak to wyglada jesli kupi sie w Polsce Auto zarejestrowane
w Niemczech. ( Wlasciciel przyjechal i chce sprzedac na miejscu ).
Jak to zalatwic w Polsce by go zgodnie z przepisami i szybko
przemeldowac na polskie tablice ? Gdzie i co po kolei zalatwic ?
Jak jest z badaniem technicznym ?
Mozne je zrobic jeszcze na Niemieckich tablicach bo inaczej
chyba trzeba czasowe tablice wykupywac ?

Co wymaga Urzad Komunikacji ?

Dzieki

Jozef
Jarek
6 marca 2005
Witam
Mam takie pytanie chcę sprowadzic dwa takie same auta , z tym że jedno z nich nie jest zarejestrowane od dwuch lat , nie posiada żadnych badań ale jest sprawne ,jeżdzi .
Drugie autoo jest w bardzo dobrym stanie posiada tuv do 10.05r .Jest zarejestrowane i uzytkowane cały czas przez niemca .
Chodzi mi o to Ĺźe mam zamiar przewieĹźc oba auta na lawecie .
Rozumiem że oba auta musz± mieć dokumenty wyrejestrowania, brif , umowę kupna i ...czy jeszcze jakie¶ ?
Jak wygl±da procedura rejestracji auta z tuv ale bez czerwonych tablic (bo przywiezione bedzie na lawecie , dodam że jedno z nich chcę przeznaczyc na częsci bez rejestrowania.

Bardzo proszę o odpowiedz na maila

dziekuje

Jarek
6 marca 2005
Witam
Mam takie pytanie chcę sprowadzic dwa takie same auta , z tym że jedno z nich nie jest zarejestrowane od dwuch lat , nie posiada żadnych badań ale jest sprawne ,jeżdzi .
Drugie autoo jest w bardzo dobrym stanie posiada tuv do 10.05r .Jest zarejestrowane i uzytkowane cały czas przez niemca .
Chodzi mi o to Ĺźe mam zamiar przewieĹźc oba auta na lawecie .
Rozumiem że oba auta musz± mieć dokumenty wyrejestrowania, brif , umowę kupna i ...czy jeszcze jakie¶ ?
Jak wygl±da procedura rejestracji auta z tuv ale bez czerwonych tablic (bo przywiezione bedzie na lawecie , dodam że jedno z nich chcę przeznaczyc na częsci bez rejestrowania.

Bardzo proszę o odpowiedz na maila jarcyk2d@wp.pl

dziekuje
ossed
6 marca 2005
Witam.
Procedura rejestracji auta przywiezionego na lawecie jest taka sama jak auta które przyjechało na kołach, tylko że na I przegl±d musisz zawieżć auto na lawecie.Potrzebne dokumenty to te 3 które wymieniłe¶.
Pozdrawiam.
jasem
6 marca 2005
ossed dziekuje za odpowied kikla komentarzy wyzej.

pozdrawiam
Wizard
7 marca 2005
Mam pytanie czy samochody rozbite, czyli po wypadku mog± zostać sprowadzone do polski i tu naprawione i zarejestrowane??. Chcę sprowadzić golfa3 z roku 92 czy nie będę mi±ł problemów z zarejestrowaniem w końcu to auto trochę latek ma??

I jeszcze jedno czy trzeba dla rozbitych samochodów załatwić jeszcze jakie¶ papiery czy wystarczy to, co jest podane wyżej, czyli potwierdzenie wymeldowania itd??.
daniel
7 marca 2005
sprowadzam samochody z niemiec jezeli jest ktos zainteresowany to prosze o kontak na moj adres email albo na gg6835829

daniel
7 marca 2005
moj adres email mimtds@freenet.de
Jarek
8 marca 2005
Dzięki bardzo za odpowiedz
Adi
8 marca 2005
Co mam zrobić jeżeli kupiłem auto przyjechałem nim z niemiec na własnych tablicach. A potem wysłałem brif poczt± do niemiec aby je znajomi wymeldowali. No i więc list wysłałem zwykły nie polecony i nie dotarł, czyli już raczej nie dotrze. Pozostało mi jedynie ksero brifu umowa i auto. czy da się to jako¶ zarejstrować.
Tom
9 marca 2005
Witam
Zlozylem wszystkie papierki potrzebne do zwolnienia z Vatu do US, co by dostac VAT-25 i zarejestrowac spokojnie autko, ale okazalo sie ze pan urzednik zada odemnie wyjasnienia "dlaczego z niemieckim podmiotem gosp. zawarto umowe kupna-sprzedazy, a nie pobrano faktury co jest zgodne z zasadami unijnymi".
W tej chwili zglupialm bo nie wiem czy komis w niemczech powinien wystawic mi fakture (chociaz co to za ronica skoro jestem osoba fizyczna i tak czy tak VATu nie mam obowiazku placic), czy zawsze daja umowe. Prosze o pomoc.z gory dzieki
ossed
9 marca 2005
Witam.
Adi:Je¶li auto zarejestrowałe¶ na siebie w Niemczech to musisz pojechać do urzędu w którym to załatwiałe¶ i wyrobić nowy brief, je¶li ostatnim wła¶cicielem jest Niemiec od którego kupiłe¶ auto to on musi to zrobić.Wyrobienie briefu oczywi¶cie kosztuje parę euro.Musisz mieć oryginalny brief bo nigdzie nie uznaj± Ci xero, chyba że miałby¶ takie potwierdzone przez notariusza, ale teraz to już po butach bo nie masz co potwierdzić.Takich żeczy nie wysyła się zwykłym listem!

Tom:W Niemczech to nie ma różnicy czy masz zwykł± umowę czy fakturę, ale dla naszych urzędasów tak.Dlatego je¶li nie chc± Ci wydać za¶wiadczenia z US, to albo pisz jakie¶ pismo wyja¶niaj±ce, albo musisz dostarczyć fakturę i dopiero ruszysz z miejsca.Prawidłowo żeby¶ nie miał wła¶nie takich problemów, to je¶li auto kupujesz od handlarza to powinien wypisać Ci firmow± fakturę z piecz±tkami.
Pozdrawiam.
tomek
9 marca 2005
Jak wykupić tańsze, polskie ubezpieczenie na auto zakupione za granic±?
ossed
9 marca 2005
Na auta na zagranicznych numerach firmy ubezpieczeniowe nie honoruj± zniżek je¶li takie masz, chociaż s± takie które daj± zniżki, je¶li się u nich póżniej po rejestracji w Polsce ubezpieczysz.Trzeba popytać.
jacekpl
9 marca 2005
DO ossed.

Dobrze ,że obsługujesz to forum bo zagadnienie znacz od a do z.Też mam pytanko.

Chciałbym sprowadzić T4 92-93r.czy jest to ważne czy samochód jest zarejstrowany jako PKW czy LKW.jak wygl±da sprawa z Vatem?i je¶li samochód kupowany jest od prywatnego klienta co wtedy z podatkiem 16% odejmuje go od ceny czy może odbiera się go póżniej.?proszę opomoc.
ossed
9 marca 2005
Witam.
Bez przesady, wszystkiego nie wiem, ale co mogę to pomogę.
Je¶li auto jest zapisane w papierach jako LKW czyli ciężarowy, to u nas nie płacisz żadnej akcyzy bo na auta ciężarowe jej nie ma, warunek: LKW!
Je¶li auto jest zapisane w papierach jako PKW czyli osobowy, to akcyzę płacisz jak za osobówkę, istnieje możliwo¶ć przerobienia PKW na LKW, ale to trzeba zrobić w Niemczech.
Je¶li auto kupujesz od osoby prywatnej na osobę prywatn±, to żadnego VATu ani tam, ani tu nie płacisz, a je¶li na firmę to tego nie wiem jak± kombinację tutaj można zrobić, ale co¶ się da żeby mieć to w kosztach firmy.
Pozdrawiam.
janek
10 marca 2005
chcę kupic samochód z niemiec od znajomego ktory kupił autko ale nie rejestrował go w niemczech w brifie jest tylko poprzedni wła¶ciciel na kogo musi byc spisana umowa autko było wymeldowane w zeszłym roku ....pomocy dla mnie to bardzo pilne moj meil puzik35@poczta.onet.pl
ossed
10 marca 2005
Umowę spisz z tym znajomym mimo że nie jest wpisany w brief jako wła¶ciciel bo musi Ci t± umowę potwierdzić je¶li będzie pytał o warto¶ć auta UC.Data wyrejestrowania nie ma znaczenia.
jacekpl
10 marca 2005
hej ossed.

A jak osoba prywtna sprzedaje LKW i podaje cenę np na ebay.de to jest to cena netto czy brutto?.czy wogóle osoby prywatne podaj± cenę netto.albo odwrotnie?
czy jest to ważne czy sprzedaj± do komu¶ na exsport?na umowie z prywaciarzem pojawia się suma netto = VAT?
jacekpl
10 marca 2005
oczywi¶cie pozdrowionka i dzięki za wcze¶niejsze informacje..
janek
11 marca 2005
ossed dzieki za informacje podbudowałes mnie
ossed
11 marca 2005
jacekpl:Auta ciężarowe je¶li kupujesz od osoby prywatnej to cała procedura zakupu jest taka jak z autem osobowym. Je¶li ogłoszenie podaje osoba prywatna to cena jest brutto i na umowie nie wyszczególnia się żadnej warto¶ci podatku VAT bo nie ma po co, czyli znajdujesz sobie LKW z ogłoszenia od osoby prywatnej, cena jaka jest w ogłoszeniu to cena do zapłacenia lub do targowania, dogadujesz się z wła¶cicielem i jak±¶ tam cenę wpisujecie na umowie i tyle.Załatwiasz formalno¶ci i wracasz do kraju.Kwestja podatku wchodzi w grę je¶li kupujesz od firmy lub od handlarza, ale oni też cenę podaj± do zapłacenia.S± w niektórych ogłoszeniach ceny podane na export, a je¶li auto ma zostać w Niemczech to jest napisane że do tej ceny trzeba doliczyć 16%.
Żeby¶ nie miał w±tpliwo¶ci:jeste¶ osob± prywatn± i kupujesz od osoby prywatnej, spisujesz umowę na pewn± kwotę i żaden podatek Cię nie obchodzi.Wracasz do kraju i rejestrujesz auto.
Jak już kupisz to napisz czy wszystko poszło ok.
Pozdrawiam.
Tomek
11 marca 2005
CZE..Potrzebuje porady...sytuacja jest taka, że chcę kupić autko w Niemczech za 600-700 EUR, 1991-1992 r. Jeslibym kupowal je od Niemca a on wpisze na umowie 200 EUR to do zaplaty bede mial akcyze za 130 EUR = 500 PLN. Ale mam ciotke w Niemczech, ktora by kupila autko na siebie a pozniej odsprzedala mi (oczywiscie za kwote 1 EUR, wowczas akcyzy praktycznie nie ma ;)A pytanie dotyczy tego, jakie ona poniesie koszty w przypadku rejestracji na siebie ( czy te koszty sa takie same jak ja bym musial poniesc - tablice czerwone, ubezpieczenie = 150 EUR), i czy ja moglbym wrocic do kraju na jej tablicach, czy jeszcze raz musialbym kupowac czerwone tablice itp. ? (jesli to przejdzie, to oszczedzam 500 PLN - czyli akcyze, a za tablice i ubezp. zwracam ciotce - zreszta tablice i ubezp. tak i tak musialbym kupic zeby wrocic do PL). Aha i czy nie lepiej tak, bo zawsze mozna powiedziec, ze sprzedawala rodzina i Urzad Skarbowy sie nie bedzie czepial ceny 1 EUR.
maruda
12 marca 2005
Czesc, mam pytanie. Mieszkam w Niemczech, znajomy z Polski mnie prosil zebym mu jakies autko zorganizowal. Tym autem, mialbym pozniej do Polski przyjechac. Nie wiem tylko czy ubezpieczenie na wywoz mam wziasc na 9 dni (65 €) czy na 15 dni (80 €)? Czy jak my w Polsce miedzy soba podpiszemy umowe to czy te pozostale dni niemieckiego ubezpieczenia przechodza na niego czy od tego momentu niemieckie ubezpieczenie traci waznosc ?
ossed
12 marca 2005
Witam.
TOMEK:Je¶li się dogadasz z Niemcem to i on Ci wpisze na umowie cenę 1E, bo co mu za różnica wpisać 1E czy 200E i wtedy nie trzeba mieszać w to ciotki,robić żadnych kombinacji, tylko Niemca trzeba u¶wiadomić że ma to póżniej potwierdzić gdy zwróci się do niego o to UC. US do tego nic nie ma.
A je¶li chcesz w to mieszać ciotkę to prawidłowo ona po kupnie powinna zarejestrować auto na siebie, czyli być wpisana jako wła¶ciciel w briefie (chociaż u nas przechodzi co¶ takiego nawet je¶li sprzedaj±cy nie jest wpisany w briefie), wyrobić stałe tablice niemieckie i dopiero mogła by Ci to auto sprzedać (oczywi¶cie musiałaby zapłacić za rejestrację, tablice i wykupić ubezpieczenie), a Ty póżniej i tak musiałby¶ ponie¶ć koszty wyrejestrowania auta 150E żeby go zabrać do PL.
Chyba że ciotka zgodzi się żeby¶ pojechał do PL na jej tablicach i ubezpieczeniu, odesłał jej to wszystko do D i ona musiałaby wyrejestrować to auto i znowu wysłać Ci te wszystkie dokumenty do PL żeby¶ mógł zarejestrować auto.
Ty by¶ chciał żeby ciotka wzieła auto na siebie i póżniej je wyrejstrowała i kupiła czerwone tablice na export, tylko czy je¶li ma np. obywatelstwo D to może brać auto na export jak obcokrajowiec? To musiałaby się dowiedzieć w niemieckim wydziale komunikacji czy tak można zrobić.

MARUDA:9 czy 15 dni? To zależy czy Twój kolega chce jeżdzić tym autem póki go nie zarejestruje, czy tylko potrzebne Ci ubezpieczenie na dojechanie do Polski-odpowiedz sobie sam.Zreszt±, w 15 dni w±tpliwa rzecz żeby się udało załatwić wszystkie papiery w Polsce oczywi¶cie. To i tak auto musiałoby stać na parkingu lub trzeba by wykupić nowe ubezpieczenie w Polsce żeby nim nadal jeżdzić.
To czy ubezpieczenie będzie nadal ważne je¶li sprzedaż auto to powiedz± Ci w każdej niemieckiej firmie która handluje ubezpieczeniami, ale my¶lę że tak.
Możecie zrobić taki manewr że kup to auto na kolegę (musi Ci tylko podać wszystkie dane personalne i adres), a to ubezpieczenie na export weż na siebie i będzie ok i tak będziecie mieli najmniej problemów co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam.
Tomek
12 marca 2005
Ossed dzieki za odpowiedz, a powiedz mi prosze jeszcze jak to jest w sytuacji, gdybym chcial juz kupic od Niemca autko ale na moja matke (bo ona ma znizki w ubezpieczalni w PL) ... czy ona tez musi jechac do Niemiec, by podpisac umowe, czy raczej Niemców nie interesuje kto w czymi imieniu podpisuje z nimi umowę (czy nie sa ufni ?? )
ossed
12 marca 2005
Możesz spisać umowę na matkę tylko powiedz o tym Niemcowi żeby się nie martwił, albo druga możliwo¶ć, je¶li chcesz przej±ć zniżki które ma Twoja matka w ubezpieczeniu, spisujesz umowę na siebie i matkę jako współwła¶cicielkę i tak rejestrujesz w PL.
Je¶li chciałby¶ kupić na matkę i się za ni± podpisać swoim imieniem i nazwiskiem to póżniej przy załatwianiu formalno¶ci w UC musisz mieć notarialne upoważnienie.
boofi
12 marca 2005
Witam
ja zamierzam kupić NOWY samochód u DEALERA !
co i gdzie muszę załatwić w niemczech a co w Polsce
jakie opłaty muszę wnie¶ć i gdzie ??
ossed
13 marca 2005
Nie odpowiem Ci jak to wygl±da na 100%, bo wszystko musisz potwierdzić u jakiego¶ niemieckiego dilera i w naszym UC, ale mniej więcej: musisz wiedzieć czy w D dolicz± Ci 16% podatku je¶li auto idzie na export, sprowadzenie to laweta, lub na kołach to wtedy musisz mieć tablice i ubezpieczenie. U nas płacisz akcyzę i inne opłaty plus 22% VATu za sprowadzenie nowego auta i póżniej dopiero rejestracja auta.Dowiedz się też jak wygl±da sprawa gwarancji, bo niby będziesz miał gwarancję eurpoejsk±, ale jak j± będ± j± tutaj respektować to inna rzecz.
irek
13 marca 2005
Siemano.
Mam pytanie.Je¶li kupiłbym samochód w Niemczech ale bez ważnego TUV(tam jest data 02.05)to czy muszę je sprowadzać tylko na lawecie czy mogę nim wjechać do Polski.I jakie formalno¶ci muszę załatwić w D i w PL.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
ossed
13 marca 2005
Witam.
Jesli auto nie ma TUV to albo laweta i wtedy s± mniejsze koszty, albo zrobić mu TUV bo skończył się chyba w lutym 05r. i wtedy możesz wykupić na niego ubezpieczenie i tablice i jechać na kołach.Lepiej żeby auto miało ważny TUV.U nas: płacisz akcyzę, robisz przegl±d, tłumaczenie dokumentów, US i rejestracja auta.
Pozdrawiam.
Mateusz
13 marca 2005
czy ktoÂś wie czy przy kupnie auta w komisie w Niemczech nie ma problemu z wpisaniem
na umowie kupna/sprzedaży niższej kwoty niż faktycznie zapłacona ?
Czy taki komis (np.Autohus) może wystawić fakturę na niższ± kwotę zgodn± z zaniżon± kwot± na umowie, czu może w takim wypadku wogóle nie wydaja faktury ?
Prosze o pomoc.......
Tomek
13 marca 2005
Dzieki ossed ponownie, ale z rejestracja na mnie i matke raczej nie wypali, bo ja nie mam skonczonych jeszcze 25-lat, co by powodowalo zwyzke 30 %. A wydaje mi sie ze znizki nie przechodza z matki na mnie, tylko ja mam liczone od poczatku rejestracji jako wspolwasciciel tzn. po roku 10%, po 2 latach 20% itd a matka po swojemu, czyli 60 % caly czas, no i dochodzi moja zwyĹźka + 30 % za lata :(
Hmmm...moze pojade z umowa kupna-sprzedazy juz z podpisem matki ;) czy to przejdzie ?? A niektorzy ludzie na forum pisza, ze bez problemu kupuja na innych, ciekawe jak oni to robia ??
LOCO
13 marca 2005
Witam wszystkich!
Mam problem tego typu, iz mam mozliwosc sprowadzenia autka z niemiec ale od rodziny, i tu moje pytanie czy jest taka mozliwosc, abym mogl przyjechac na ich papierach i tablicach tu do Polski nie wyrejstrowujac go wczesniej??
I jakie koszty by mnie wtedy ominely domniemam, ze
"muisz wykupic ubezpieczenie .
koszt okolo 80 euro
tablice 4o euro
koszty urzedu okolo 44 euro", te.

czy moze nie mam racji i lepiej nie robic w ten sposob ??

dzieki z gory pozdrawiam...

ossed
13 marca 2005
Tomek:Z tym nie przechodzeniem zniżek z matki na ciebie to nie masz racji.Auto rejestrujesz jako współwła¶ciciel, idziecie do firmy ubezpieczeniowej (najlepiej innej żeby w razie kolizji matka nie straciła zniżki) i ubezpieczacie auto ze zniżkami matki, może co¶ dolicz± za Twój wiek, ale to najtańszy sposób na oc.Powinni zapytać kto będzie więcej jeżdził tym autem, oczywi¶cie powiesz że matka, a Ty od ¶więta.Polecam spacer do kilku firm ubezpieczeniowych i zapytaj czy tak jest.Umowę z podpisem in blanco oczywi¶cie możesz wykorzystać, a robi się co¶ takiego na zasadzie "jak się uda" w razie kontroli policyjnej lub innego przypadku na drodze.Kupić tak to nie problem, dojechać bez przygód to jest sztuka.

LOCO:Je¶li rodzina się nie boji to oczywi¶cie konsekwencji w razie czego, można tak zrobić, najbezpieczniej gdyby kto¶ z Tob± pojechał do PL.Póżniej musisz tylko auto wyrejestrować w D i zapłaciłby¶ tylko koszty urzędu.
Pozdrawiam.
boofi
14 marca 2005
dzięki OSSED !
twoj± odpowiedĽ wkleję w otwarty przeze mnie topic
Tomek
14 marca 2005
Dzieki ossed, ah.. no masz racje, moze niewyraznie to napisalem, ale myslimy tak samo ... wiem, ze jesli bylbym wspolwlascicielem to znizki mojej matki bylyby honorowane - te 60 %, ale wowczas dochodzi tez moja zwyzka 30%. Jesli oc wynosi około 1500 PLN podstawa (Tipo, 2.0 silnik) to 30 % mojej zwyżki wyniesie 450 PLN :( Biore matke ze soba :) Pozdrawiam.
LOCO: czytałem gdzie¶, że jak wrócisz już do PL na ich tablicach to musisz wysłać im Brief do GER (jak już ¶lesz to tylko list polecony), aby oni mogli autko wyrejestrować (abgemeldet) i póĽniej oni tobie Brief musz± odesłać, aby¶ mógl samochód zarejestrować w PL. No i nie wiem dokładnie jak to wygl±da wówczas z ubezpieczeniem, ale powinno być tak jak w PL - czyli przechodzi na Ciebie - kupuj±cego( w końcu przepisy ubezpieczeniowe mamy podobne, bo regulacje id± z góry - czyt. UE). No i ten +, że jak od rodziny to cena na umowie, bez żadnych skrupułów, może mieć warto¶ć 1 EUR - wówczas akcyzy praktycznie nie ma. Rodzina zawsze po¶wiadczy, że sprzedała za 1 EUR.
maruda
14 marca 2005
Dzieki za szybka odpowiedz, mam jeszcze pytanie jak sprawa wyglada z darowizna? Czy wtedy moj kumpel musi tez placic akcyze czy moze musi jakis inny podatek zaplacic ( za wzbogacenie czy cos takiego)?
Marc
14 marca 2005
Witam!!

Chciałbym sprowadzić samochod z Niemiec i w jak najkrótszym czasie sprzedać, powiedzmy w ciagu 2 tyg. Czy moge go sprzedać legalnie bez zarejestrowanie go na siebie? Czy jesli bede mial umowe kupna sprzedaży spisana z Niemcem + brief + czasowe ubezp. moge go sprzedać dalej spisujac tylko umowe kupna-sprzedaży, czy musze zaplacic akcyze i zglosic go US celem zwolnienia z VAT i dalej zarejestrowac go na siebie i dopiero wtedy moge go sprzedac?

Dzieki i Pozdro
ossed
14 marca 2005
Maruda:Je¶li chcecie kupić auto i chcecie to załatwić jako darowizna to naszykujcie się na płacenie podatku od wzbogacenia liczony od warto¶ci jak± to auto ma w PL, czyli interes się nie opłaca i załatwiajcie to normalnie.

Marc:
1.Auto możesz sprzedać bez rejestrowania go na siebie, tylko jest jaki¶ przepis który powoduje że US naliczy Ci drug± akcyzę do zapłacenia, dlatego niektórzy sprowadzaj±cy auta, je rejestruj± przed sprzedaniem.
2.Je¶li auto sprzedasz najpóżniej 5 dnia od daty wpisanej na umowie, to lepiej spisać całkiem now± umowę Niemiec-drugi kupiec Polak, wysłać j± Niemcowi żeby wiedział o co chodzi, a Ty w tym interesie jak by¶ nie istniał.Robi±c taki numer trzeba zostawić te faktyczne daty sprzedaży żeby się zgadzały z urzędowymi dokumentami i tego dnia załatwiać z UC bo jest to ostatni dzień żeby nie płacić kary.Je¶li nie sprzedasz 5 dnia to musisz zacz±ć załatwiać sprawy w UC i wtedy figurujesz jako sprowadzaj±cy to auto do kraju i dopiero po załatwienu formalno¶ci możesz je sprzedać, chyba że kupuj±cy będzie chciał kupić nie opłacone-ale na to raczej nie id±.
Pozdrawiam.
vic
14 marca 2005
Witam,

chcę kupić samochód na jakiej¶ dużej giełdzie samochodowej w zachodniej czę¶ci Niemiec, bardzo bym prosił o podanie kilku największych giełd.

Pozdrawiam,

Kajka
15 marca 2005
Hej wszytkim!!
Ja już się zakręciłam bo nie wiem czy TUV to jest to samo co HU?

Z góry dzięki za odpowiedz
Tomek
15 marca 2005
Kajka: Jest TUV i AU. Tuv to jak badanie techniczne u nas, tylko bardziej rygorystyczne.
AU to badanie emisji spalin, z tego co pamietam.

Maruda: Przy darowiznie masz akcyze i podatek od spadkow i darowizn. Do ok. 10 000 darowizna od najblizszej rodziny nie jest opodatkowana (dokladniejsze dane w ustawie o podatku od spadkow i darowizn) podatkiem od sp. i darowizn. Ale jest 1 kruczek. Nie wiadomo dokladnie jak z akcyza. Mnie sie wydaje, ze w przypadku darowizny naliczaja akcyze od wartosci rynkowej - wiec nie warto. Tez mialem mozliwosc sprowadzenia jako darowizne od najblizszej rodziny, ale jednak zdecydowalem sie na umowe kupna - sprzedazy (najlepiej pytaj u Ľrodla - Urzad skarboy, celny)
Marc
15 marca 2005
Dzięki OSSED!!!! Jestes wielki!!!

A wiesz cos moze na temat sprowadzenia autka z Belgii. Czy formalno¶ci u nich wygladaj podobnie jak w Niemczech, a przedewszystkim czy opłaty s± bardzo różne.

Pozdrawiam
Kajka
15 marca 2005
Dzięki Tomek!!

Tylko że ja mam HU ważne do nov.2005 i wła¶nie nie wiem cóż to takiego jest? Z niemieckiego to się pisze: Nachste Hauptuntersuchung (HU). A najgorsze jest to że nie moge znale¶ć tego całego badania technicznego TUV i to mnie niepokoi.Gdzie mam tego szukać?
Kto mi pomoĹźe????
ossed
15 marca 2005
Marc:Niestety do Belgii nie jeżdziłem, ale formalno¶ci s± podobne, a opłaty podobno trochę mniejsze niż w Niemczech, tak słyszałem.Może kto¶ kto jeżdził do B odpowie dokładniej.

Kajka:Wygl±da na to że to HU to jest odpowiednik TUV, chociaż nie przypominam sobie żebym się gdzie¶ z tym spotkał.W wolnym tłumaczeniu to: następne generalne oględziny, oczywi¶cie auta, czyli ja to bym tak potraktował jak TUV.A datę ważno¶ci TUVu powinna¶ mieć wpisan± na umowie lub Niemiec powinien Ci dać za¶wiadczenie (biała lub kolorowa kartka formatu A4 z napisami i piecz±tkami TUV) z ostatniego przegl±du TUV.

Tomek:co Ty nie możesz spać po nocy?
Pozdrawiam.
Tomek
15 marca 2005
Kajka: Z tego co dzis przegladalem stronki to wynika, ze TUV to jest ogolna nazwa na badanie techniczne. W sklad TUV wchodzi AU i HU ( http://www.tuev-sued.de/auto_tuev/default.asp ).

Ossed: No czasami nie mogę ;) Za dużo czasu wolnego na studiach, tylko 2 razy w tygodniu na uczelnię. Po nocach się siedzi a w dzień odsypia. Pozdro.

A wiecie czy w komisach (handler) w GER chetnie, czy niechetnie wpisuja zanizone ceny w umowie ??
benek
15 marca 2005
Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć czy kupuj±c samochód w D bez ważnego baqdania TUV,chc±c jechać nim na kołach to muszę wykupić żółte tablice zamiast czerwonych i ubezpieczenie za 70 czy 80 euro.I to ma juz wystarczyć na przejazd ale tylko przez Niemcy bo z tego co się dowiedziałem do Polski juz nie wpuszcz± z takimi tablicami,chyba,że na lawecie.
Proszę o odp. czy to prawda,je¶li tak,to ile czasu mogę jeżdzić w D i czy w Polsce taki samochód zarejstruj±.
Pozdrawiam !
maruda
15 marca 2005
Kajka: HU to jest przeglad techniczny, AU to badanie emisji spalin. HU jest potocznie w Niemczech TÜV nazywany, gdyz przeglady robi sie w urzedzie ktore nosi nazwe TÜV.

benek: Auta bez waznego TÜV nie zarejestrujesz w Niemczech. Musisz najpierw TÜV zrobic albo auto na lawete.
Tomek
15 marca 2005
benek: odnoÂśnie TUV to slyszalem - wyczytalem, ze przy rejestracji placi sie 500 PLN wiecej. Jak to z przyjazdem bez TUV to wiecej nie wiem.

A moje kolejne pytanko: jaka jest roznica miedzy zoltymi a czerwonymi blachami ??
A jak z ubezpieczeniem - 5 dni za 80 EUR a 2 tygodnie za 150 EUR ? Moze lepiej kupic na 5 dni, zalatwic w tym czasie tylko badanie techniczne - na kolach, a pozniej korzystajac z innego autka dopelnic reszte formalnosci). W koncu 70 EUR to ok. 300 PLN (półroczne OC w PL, a tydzien dluzej niemieckiego). Przy zakupie autka za 600 EUR liczy sie każdy grosz.
maruda
15 marca 2005
czerwone blachy sa na wywoz auta za granice , zolte sa wazne do 5 dni, potrzebne sa jezeli z odmeldowanym autem musisz jechac do przegladu czy do rejestracji.
Jezeli chodzi o ubezpieczenie auta na wywoz, to w kazdym biurze ADAC dostaniesz ubezpieczenie na 15 dni za 80€, 30 dni za 160€.
Viva
15 marca 2005
Mam pytanie,czy jest jaki¶ limit czasowy w ktorym muszę zarejestrowac samochód sprowadzony z D. po zapłaceniu już akcyzy, czy mogę go np. zarejestrować dopiero po dwóch miesiacach?

LOCO
15 marca 2005
OK dzieki wielkie za szybka odpowiedz, ale jeszcze jedno mnie trapi... Jak wyglada sprawa umowy kupna-sprzedarzy, i raczej bede jechal sam do PL i czy musze miec jakies zaswiadczenie od rodziny ze mi uzyczyla auto czy juz z umowa kupna / i czy umowa moze nie miec daty, czy data nie robi roznicy ?/
pozdrawiam
Jacek Mamrzynski
16 marca 2005
Pozwole sobie przedstawic kilka informacji, moze komus sie to przyda.
Po kupnie samochodu przywiozlem go na lawecie do domu. Nastepnego dnia udalem się do UC. A tam trzeba bylo wypełnić dwa dokumenty, nie s± zbytnio skomplikowane, udaj±c sie do UC należy tylko znać ¶redni kurs euro NBP z dnia zakupu w niemczech samochodu i mieć przy sobie znaczki sarbowe za 18 zł (ja niestey starcilem duzo czasu na szukanie po miescie znaczkow). Pan sprawdza czy wszystko jest OK i po 1/2 godz mozna placic akcyze, a po nastepnej 1/2h odebrac zaswidczenie o zaplaceniu akcyzy.
Nastepnie udajemy sie do US i tu trzeba miec przy sobie brief(org+ksero)+wymeldowanie auta (org+ksero) i fakture lub umowe (org+ksero i tlumaczenie). Do tego znaczki za 5 zł i 3x0.50zł. Oddajemy wypełniony VAT24 i potwierdzenie wpłaty 150zł. Czekamy do 7 dni na VAT25. Po tym wszystkim idziemy do Wydzialu Komunikacji bierzemy:
potwierdznie zaplacenia akcyzy
vat25
brief i tlumaczenie
wymeldowanie i tlumaczenie
fakture i tlumaczenie
znaczki za 10zł
i miec przy sobie 672.50 zł na oplate tablic karty pojazdu i dowodu

To wszystko mozna jechac!
pozdrawiam
Kajka
16 marca 2005
Dziekuje wszystkim za odpowiedz w mojej sprawie.Uspokoiłam się.
Czyli waĹźne mam badanie techniczne i jest dobrze.

Dręczy mnie jeszcze jedno bo autko kupiłam w marcu i przywiozłam na lawecie do Polski a ono ma na tym zielonym dokumencie wyrejestrowania date z zeszłego roku.Czy nie będe miała problemów z zarejestrowaniem tego samochodu w kraju? Jak oni licz± akcyze?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Tomek
16 marca 2005
A czy na tych żółtych tablicach można przyjechać do PL (nawet je¶li auto ma TUV - na http://sysinfo.pl/auto.php można obliczyć koszty sprowadzenia wpisuj±c albo tablice żółte, albo czerwone). Wydaje mi się, że 5 dni wystarczy aby dotrzeć na badanie techniczne, a reszte formalnosci sie jako¶ zalatwi.
maruda
16 marca 2005
Gdzies czytalem ze na granicy nie chca juz wpuszczac aut na zoltych tablicach. Czytalem tez ze we Wloszech policja konfiskowala auta na zoltych tablicach i karala mandatami 1000 €. Zolte tablice nie sa tez tanie, na nie musisz tez ubezpieczenie miec a czy wogole obywatel polski moze dostac zolte tablice? Mysle ze nie. Poco wiec ryzykowac bierz tablice na wywoz i jestes na dobrej drodze.
ossed
17 marca 2005
LOCO:Je¶li jedziesz sam do PL to najpweniejsze rozwi±zanie to mieć meldunek w D, żeby Cię rodzina zameldowała u siebie na parę dni, a póżniej wymeldowała.Prawidłowo to je¶li auto w D nie jest na Ciebie zarejestrowane to powiniene¶ mieć za¶wiadczenie o użyczeniu auta potwierdzone notarialnie, ale to kosztuje, więc niech Ci napisz± odręcznie tak dla pewno¶ci.Chodzi oczywi¶cie o bliskie spotkania 3 stopnia z polsk± policj± (Niemcy je¶li papiery masz ok to nic Ci nie zrobi±), której może nie spodobać się dlaczego Polak jedzie autem na niemieckich blachach i w dodatku nie jest na Ciebie zarejestrowane.
Z umowa można zrobić taki numer że jedn± mieć wypełnion± całkowicie na wypadek kontroli policji, a drug± bez daty, któr± wpiszesz dopiero jak rodzina ode¶le Ci papiery z za¶wiadczeniem o wyrejestrowaniu auta i od tej daty któr± sobie wpiszesz na umowie (rodzina oczywi¶cie musi mieć tak± sam± umowę z dat±!), masz 5 dni na załatwienie papierów do UC.Nie zwlekaj z tym bo póżniej dowal± Ci karę za zwłokę.

Kajka:Data wyrejestrowania auta nie ma znaczenia, liczy się to że masz ten kwit.
Akcyzę liczy się od warto¶ci auta jak± wpiszesz na umowie.Je¶li sama nie umiesz wypełnić papierów to idż do spedycji i oni Ci wszystko wypisz±.

Tomek:Na żółtych tablicach kiedy¶ można było wjeżdżać do PL bez problemu, ale teraz policja ma nakaz zatrzymywać takie auta i wlepiać mandaty za żekomo nielegalne tablice.Ciekaw jestem tylko dlaczego niektóre auta sprowadzane z NL maj± plastikowe tablice wypisane flamastrem i nikt o to się nie czepia?
Co dowiedziałe¶ się z ubezpieczeniem?
Kajka
18 marca 2005
Dzięki ossed za odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich.
iwona
20 marca 2005
a w ktorym momencie zalatwiania wszystkich formalnosci(samochod sprowadzony na lawecie,niesprawny) nalezy zrobic I-szy przeglad?

Maciej
20 marca 2005
Iwona: Przed rejestracja w urzedzie komunikacji.
Adrian
21 marca 2005
Hej!

Mam troche dziwny problem: chce sprowadzic auto Z polski DO niemiec :-)

Czy ktos to juz przerabial i wie jakie formalnosci i gdzie to zalatwic???

serdecznie pozdrawiam

Adrian
Arcadio
21 marca 2005
Witam
chcę sprowadzić ciężarówkę z Niemiec do 12 Ton DMC
czy procedury i opłaty s± takie same jak w osobówkach?
z góry dziękuję
ossed
21 marca 2005
Witam.
ARCADIO:Ze sprowadzeniem auta ciężarowego procedury s± takie same jak z osobówk±, a w opłatach pomijasz UC bo nie płacisz akcyzy.Reszta jak z osobowym.
Pozdrawiam.
wojtek
22 marca 2005
znalazlem samochod w autohaus, ma udokumentowany podatek vat, ale moge go kupic po cenie netto, jakie beda tego konsekwencje, czy wydadza mi tablice, jesli bede mogl tym samochodem wyjechac z niemiec na kolach to czy bede musial zaplacic vat w polsce?
Dodam chce kupic samochod na osobe prywatna
Marcin Kulczak
23 marca 2005
Mam możliwo¶ć kupienia auta w dobrym stanie za 150 euro, opłaty za tablice celne i ubezpieczenie kosztowałybymnie ok 150 euro, czy jest możliwo¶ć tańszego sprowadzenia auta? Słyszałem co¶ że można na polskich blachach ale nie wiem na czym to polega. Prosiłbym o jak najszybsz± odpowiedĽ
Pawel U
23 marca 2005

Witam,
Chcialbym sprowadzic (przyjechac tym autem) auto zarejstrowane w Niemczech a przebywajace w UK. Auto ma TÜV: 07/04, AU: 09/06 - jakie i gdzie musze wykonac czynnosci aby przejechac bez problemu wszystkie granice

Pozdrawiam,
PU
kati
23 marca 2005
Dziendobry ,moje pytanie jest :
ja miaszkam w berlinie i posiadam samochod Opel Astra Caravan,
chcialabym ten samochod zameldowac w polsce na imie mojej cioci czy musze ´tez placic clo? czy moge dalej sie poruszac tym samochodem w niemczech choc nie mam meldunku w polsce?
slyszalam od znajomych ze nie trzeba w takiej sytuacji placic cla.

Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz od was.
harryON
24 marca 2005
pytanie [PILNE]

jutro jade po auto do niemiec i wiem, że będzie zamknięt urz±d w tym mie¶cie. Czy jeżeli auto jest wyrejestrowane przez wła¶ciciela, mam umowę kupna, brief to czy można go przywieĽć na lawecie bez blach?

harryON
ossed
25 marca 2005
harryON:MoĹźna.

Kati:Znajomi maj± rację, cła nie trzeba płacić, ale trzeba zapłacić akcyzę-a to nie to samo!Zarejestrować auto na ciocię możesz, czyli oficjalnie jej sprzedać, a co się tyczy jazdy tym autem w D, to musiałaby¶ mieć notarialne potwierdzenie użyczenia auta (przetłumaczone oczywi¶cie na niemiecki w razie kontroli policyjnej-trzeba to zrobić w D), albo jeszcze lepiej jakby¶ miała tymczasowy meldunek w PL z takim notarialnym potwierdzeniem.
Pozdrawiam.
Patryk
25 marca 2005
Po złozeniu papierów i zapłaceniu akcyzy co dalej?
mariusz
25 marca 2005
mam pytanko dot. dokumentów jakie muszę mmieć przy sprowadzeniu auta z francji. czy wystarczy umowa kupna, i wymeldowanie samochodu?
Pink
28 marca 2005
Witam
Przygotowuję sie pomału do zakupu pojazdu i chyba wyjazdu po niego za granicę.
Na razie wiem czego chcę: volvo v40/lub s 40 z 2001 roku, bezwypadkowe, diesel 115 KM. Wlasnie przeczytałem cały watek- jeste¶cie super !!!- mam juz rozeznanie w dokumentach, urzedach i opłatach. Piszecie, że w komisach internetowych za bardzo nie kupowac bo drozej tam i mozna się naciać. kurcze... Pomóżcie, wesprzyjcie prosze informacjmi o prywatnych ogłoszeniach, stronach itd.. czyli miejscach gdzie daja tanio i dobrze ! :). Niemieckiego nie znam to nawet trudno mi formułowac zapytania w google :(. Jesli nie mmożna pisac takich rzeczy tu na sttronie to przymilnie proszę wyslijcie mi na priva ;).

Pozdrawiam
Pink pink25@aster.pl
Wizard
30 marca 2005
Pierwsze schody. Samochód sprowadziłem z Niemiec na lawecie, bo jest troszkę rozbity póĽniej przetłumaczyłem papiery i następnym moim krokiem był urz±d celny. W UC przy składaniu papierów dowiedziałem się, że potrzebuję przegl±d, zdziwiło mnie to, bo nie wiedziałem, że samochód przywieziony na lawecie również potrzebuje przegl±du by póĽniej załatwić sprawy celne. Teraz jest problem, bo znów musze samochód załadować na lawetę i z nim podjechać na stacje diagnostyczn±, ale to musi być okręgowa stacja:/
ossed
30 marca 2005
Witam.
Wizard:Tak jest z autami sprowadzanymi na lawecie że na przegl±d też musisz je zawieżć.Je¶li auto jest uszkodzone to musisz znależć tak± stację która Ci te papiery wystawi, bo nie każda na to pójdzie, ale jak to u nas za kasę da się załatwić wszystko.To że zaż±dali od Ciebie dokumentów z przegl±du na wstępie, to zależy od UC.W niektórych, np.w Lublinie, papiery z przegl±du można dostarczyć przy odbiorze za¶wiadczenia.Ja odbierałem swoje po 2 miesi±cach i nikt nic nie powiedział, tylko sprawdzili czy dokumenty zostały dostarczone w terminie.

Pink:Polecam znalezienie auta z prywatnego ogłoszenia na autoscout24 lub mobile ( na tych jest najwięcej ogłoszeń i można co¶ wybrać dla siebie-ja tak kupowałem), ale niezbędne jest dogadanie się przez telefon po niemiecku z wła¶cicielem.Więc je¶li decydujesz się na takie auto to zainwestuj w kogo¶ kto zna dobrze niemiecki i Ci t± sprawę dogada.Poszukaj też kilku ogłoszeń, bo żadko się zdarza żeby pojechać i kupić akurat to pierwsze auto które się ogl±da i na które się zdecydowałe¶ w pierwszej kolejno¶ci.Oczywi¶cie ten pierwszy egzęplarz może się okazać tym wymarzonym, ale nie ma się co na to tak nastawiać bo można się rozczarować!To czy auto jest od osoby prywatnej widać już po ogłoszeniu, lub zapytaj dla pewno¶ci.Już z rozmowy też można poznać czy to "prawdziwy" Niemiec, czy jaki¶ naturalizowany.Powodzenia.
Pozdrawiam.
Mario
31 marca 2005
Moze ktos mi powiedziec ile wynosi kara w UC za przekroczenie terminu pieciu dni??
Bo moje piec dni minelo jakis tydzien temu ;(
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.

X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies