Forum - Motoryzacja

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
głupie pytanie: "co to jest silnik Sdi"?
Ewa
12 lipca 2004
prosze o pomoc!!!
czy ktos moze mi PROFESJONALNIE wytłumaczyć co to jest silnik Sdi? tylko bardzo dokładnie-i raz jeszzce PROFESJONALNIE!
Z GÓR DZIĘKI ZA POMOC!!!
Google
12 lipca 2004
Romek
13 lipca 2004
Jest to zwykły diesel bez turbiny.
Badi
16 lipca 2004
To nie jest zwykły Diesel bez turbiny.
To jest Diesel bez turbiny, ale z wtryskiem bezposrednim.
Zwykły Diesel ma komorę wstępną.
Piotrek
16 lipca 2004
Badi ma rację, tam jest wtrysk bezpośredni wykorzystujący pompowtryskiwacze, ale to nie jest profesjonalne wytłumaczenie. Tego typu silniki stosuje się w samochodach grupy VW (VW, Audi, Skoda, Seat), więc najlepiej udać się do nich (salon sprzedaży lub serwis) i tam wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam.
Lars
16 lipca 2004
Ewciu !

Może przyjdziesz do mnie, ja chętnie Ci wszystko wytłumaczę, a przy okazji pokażę parę sztuczek z wtryskiem bezpośrednim :)
Bartek
2 sierpnia 2004
Te wielkie DIESLE w ciężarówkach i Ikarusach nigdy nie miały żadnych komór wstępnych i też były zwykłe... aż do bólu.

SDI - SELFIGNITION DIRECT INJECTION w wolnym tłumaczeniu "Silnik z zapłonem zamoczynnym i bezpośrednim wtryskiem paliwa"

TDI - TURBO DIRECT INJECTION w wolnym tłumaczeniu " Silnik z turbo sprężarką i bezpośrednim wtryskiem paliwa" - oczywiście to oznaczenie zarezerwowane jest dla DIESLI czyli silników z zapłonem samoczynnym

Oba zonaczenia stosuje VW.
zen
5 sierpnia 2004
sam sobie wtrysnij, jesli masz czym - półkule mózgu u niektórych facetów pływają w spermie!!
Jan Paweł II
6 sierpnia 2004
Zen !
Przywołuję Cię do porządku ! Grzeszysz w ten sposób ! Nie potępiaj człowieka, a jego czyny. Zrozumiałeś barani łbie ?

A swoją drogą tą Ewcię to i ja bym nauczył zasad wtrysku bezpośredniego :)
amster
6 sierpnia 2004
EWCIU zapraszam do mnie mam katalogi o tdi, sdi, pompach zamoczonych i wtryskach bezposrednich. wszystko ci powoli wytlumacze i pokarze na przykladzie :P
miś
6 sierpnia 2004
najpierw się naucz pisać po polsku .... potem się zajmij wtryskami baranie....
Chris
7 sierpnia 2004
Ewcia, ja to chcę Cię pukać maczetą !
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.

X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies