Forum - Motoryzacja

Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek
Czy ma ktoś pojęcie czy VW passat 4motion ma napęd 4x4
maciejjez
15 stycznia 2006
prosze o wyjaśnienie mi czy to auto czyli passat 4motion ma napęd 4x4 i jak to auto sie zachowuje czy dużo pali czy te napędy sie psują jak to wygląda w praktyce?pozdrawiam maciej
Google
15 stycznia 2006
PSonny
15 stycznia 2006
4motion to jest napewno oznaczenie napedu na 4 kola u VW, ale czy ten jest dobry to nie wiem. jesli chodzi o 4na4 to nie ma jak Subaru.
passatb5tdi
15 stycznia 2006
4MOTION to jest napęd 4x4 VW...Najistotniejszym elementem napędu 4MOTION jest pracujące w kąpieli olejowej, międzyosiowe sprzęgło wielopłytkowe. Za pomocą zmiany wartości wywieranego ciśnienia można zmieniać przenoszony moment obrotowy, a tym samym regulować przenoszenie siły na tylne koła. Sprzęgło reguluje moment płynnie od zera do pełnego przenoszenia, co odpowiada rozdziałowi napędu 50:50 między przednie i tylne koła. Zależnie od siły tarcia możliwe jest przeniesienie na tylną oś nawet 100 procent momentu napędowego. Volkswagen promuje 4MOTION jako rozwiązanie przydatne przede wszystkim podczas jazdy po wilgotnej, oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni, choćby po autostradzie. 4MOTION optymalnie dostosowuje moment obrotowy silnika do warunków jazdy i rozdziela jego zmienną wartość na wszystkie koła, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i przyjemność jazdy...Dużego związku ze spalaniem to nie ma...raczej tylko z ciut większym zużyciem sprzęgła choć jest ono bardzo dopracowane i posiada pewnie międzyosiowy mechanizm różnicowy typu Torsenm dlatego nie ma raczej obawy...Jednak dla tego typu napędów warto robić regularne przegądy w ASO, ponieważ jest to kosztowny napęd :D :D :D Pozdro
Valdek
16 stycznia 2006
witam ja miałem paska tylko że z napędem syncro to chyba jakos sie różni od 4motion ale zpisywał sie rewelacyjnie :D żadnych zastrzeżeń no ale ukradli mi fure i juz sie nią nie cieszę :/ pozdrawiam
dawid640
26 stycznia 2006
Naturalnie, że tak (jest to jednak napęd dołączany)
posiadam passata 2.8 V6 4MOTION i mimo , że leci mu już piąty rok a na blacie ponad 200 tys. kilometrów muszę powiedziec, że problemów z nim nie ma ,oprócz jednej wady a mianowicie koło dwumasowe (zamachowe) musze poddac regeneracji (według innych posiadaczy to i tak długo pracowało). Wracając do napędu 4x4 jeśli "ktoś" chce auto do jazdy terenowej to polecam Mercedesa G-klase (blokady międzyosiowe i sztywnych nostów czynią cuda.
Szerokiej drogi.
Nowy temat  |  Spis tematów Nowszy wątek  |  Starszy wątek

Proszę zalogować się aby zabrać głos na forum.
Jeśli nie masz konta, możesz w prosty sposób zarejestrować się.

X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies