Prezentacja prasowa nowej KIA Sportage
16 lutego 2005
W dniach 3-5 lutego odbyła się polska prezentacja prasowa najnowszego modelu KIA Sportage. Impreza została zorganizowana w Bieszczadach w hotelu Arłamów.

Zaproszeni dziennikarze mieli okazję przetestować samochód w surowych warunkach zimowych. W celu jak najlepszego sprawdzenia aut, zwłaszcza napędu 4x4, przygotowanych zostało wiele prób sprawnościowych m.in. slalom po specjalnie przygotowanym torze, jazda po oblodzonej nawierzchni między pachołkami oraz przejazd przez rzekę.

KIA Sportage dostępny jest w jednej wersji nadwozia (5-drzwiowy hatchback), lecz z trzema wersjami silnika do wyboru (2-litrowym i 2,7-litrowym silnikiem benzynowym oraz 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym), z napędem na dwa lub na cztery koła oraz z pięciobiegową skrzynią manualną lub czterobiegową skrzynią automatyczną z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów. Wynikiem niezwykłej staranności podczas projektowania pojazdu i wysokiego poziomu bezpieczeństwa nadwozia są wysokie noty w testach zderzeniowych: 5 gwiazdek w testach zderzeniowych American NCAP oraz 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

"Nowy Sportage różni się od swojego poprzednika pod każdym względem - powiedział Yong-Hwan Kim, wiceprezes i dyrektor operacyjny firmy Kia Motors - Ponieważ zmiana nazwy wymagałaby przeprowadzenia znacznie intensywniejszej kampanii reklamowej promującej nowy model, zdecydowaliśmy się na ponowne użycie nazwy Sportage, biorąc pod uwagę dużą jej znajomość osiągniętą przez lata na wielu rynkach na całym świecie. Połączenie słów określających w języku angielskim "sport" i "ruchliwość", które składają się na nazwę Sportage także idealnie pasuje do naszego nowego modelu."

W Polsce nowy Sportage oferowany jest w sprzedaży od grudnia ubiegłego roku - do końca stycznia sprzedano ponad 80 egzemplarzy tego modelu.

Źródło: Samar

Komentarze

Gość
26 marca 2006
Zbyt wcześnie by coś powiedzieć. Wygląda super.

Gość
26 marca 2006
Zbyt wcześnie by coś powiedzieć. Wygląda super.

Gość
6 marca 2005
Przełączanie biegów - kiepskie Zużycie paliwa - dużo większe od zapowiadanego Ogólne wrażenia - proporcjonalne do ceny

Gość
4 marca 2005
Całkiem przyzwoity samochód!
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies