Saab 9-3 kombi: bardziej sportowy niż pojemny
15 lutego 2005
Jeśli 4-drzwiowy model 9-3 jest dla Ciebie zbyt elegancki, a jego wersja cabrio zbyt ekstrawagancka, być może przypadnie Ci do gustu odmiana kombi, której prezentacja odbędzie się na salonie w Genewie.

Saaby nigdy nie chwytały za serce, nie rzucały na kolana ani nie wywoływały zamieszek na ulicy. To jedne z niewielu samochodów, które subtelnie, bez oklasków i niepotrzebnej wrzawy zaskakują swoich właścicieli. Na ulicy nie rzucają się w oczy - zauważy i doceni je tylko ten, kto wie co dobre i na co patrzeć. I na tym polega niezaprzeczalny urok szwedzkich samochodów.

Model 9-3 SportCombi jest właśnie taki. Wyrafinowany, subtelny i skromny. Bez szaleństw i taniego szpanu. Owszem, wersja kombi ma bardzo nowocześnie wyglądające światła, ale idealnie komponują się one ze spokojną, stylową sylwetką. SportCombi jest eleganckie i dyskretnie oryginalne.

O tym, że nie stworzono tego auta z myślą o przeprowadzkach i zaopatrzeniu sklepów świadczy nie tylko luksusowy wizerunek auta, ale także skromny bagażnik. Pojemność 419 litrów (1273 litrów przy rozłożonych siedzeniach) starczy na przetransportowanie dwóch toreb z kijami golfowymi albo rakiety tenisowej, ale lodówki w to nie zmieścimy. I dobrze, bo Saab ma dobrze jeździć a nie dużo przewozić.

Do wyboru klient będzie miał 6 silników benzynowych i 2 wysokoprężne. Wszystkie spełniają normy emisji spalin Euro4. Szwedzi zawsze byli bardzo ekologiczni. Najmocniejszy wersja Aero z silnikiem V6 turbo, ekologiczna aż tak bardzo nie jest, ale mocna na pewno. Do dyspozycji kierowcy daje 250 KM, co nie pozwoli się spóźnić na turniej tenisowy. Do wersji V6 przewidziano system ESP Plus z elektronicznym asystentem pomagającym w ruszaniu na wzniesieniach.

Źródło: Więcej nowości ze Świata motoryzacji na AutoGaleria

Komentarze

Gość
18 kwietnia 2005
moja fura

Gość
19 lutego 2005
Powiem tyle - nie zgodzę się, że jest mało skandynawski. Wręcz przeciwnie - ten krótki tył świetnie nawiązuje do dawnych "kombiaków" Saaba. A przy tym sylwetkę ma równie dynamiczną, co SportSedan. Świetne, rasowe "sport-kombi". I tyle.

Gość
16 lutego 2005
hmmm... nie będę komentował dzisiaj... prześpię się z tym i może coś jutro napiszę... mało skandynawski...
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies