Zdała za 22 razem!
30 sierpnia 2010

Podchodzisz do egzaminu na prawo jazdy już nie wiadomo który raz i wciąż nie udaje Ci się go zakończyć z wynikiem pozytywnym? Ten przykład pokazuje, że warto czasami być upartym do samego końca. 46-letnia kursantka zdała egzamin za 22 podejściem!Jak donosi "Tygodnik Zamojski", to rekord w zamojskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Nie wykluczone, że to także jeden z rekordowych wyników w skali całego kraju. Kobieta walczyła o wymarzony dokument w 2009 i 2010 roku. Osiem razy oblała egzamin tylko na placu manewrowym - podaje dziennik.

Nie da się ukryć, że końcowy sukces słono musiał kosztować kursantkę. Za samo tylko podejście do egzaminu trzeba zapłacić 112 zł, co już daje łącznie kwotę prawie 2,5 tys. zł. Do tego dochodzą wydatki za sam kurs, w Zamościu wynoszące średnio ok. tysiąca złotych. No i dodatkowe jazdy, kosztujące 40 zł/h, których jednak nie wiadomo, ile kursantka wykupiła.

Niechlubne rekordy najczęściej biją kobiety. Okazuje się, że przegrywają ze stresem. Niektórym trzęsą się nie tylko ręce, ale nawet nogi - Od kilku lat egzaminy są nagrywane. Po nieudanych egzaminach kursanci mają możliwość obejrzenia filmu. I wówczas okazuje się, ze podczas jazdy byli tak zestresowani, że nawet nie zdawali sobie sprawy, iż popełniają poważne błędy - mówi tygodnikowi Zbigniew Kubina z zamojskiego WORD. Podczas egzaminu w Zamościu była sytuacja, że jedna z kursantek zemdlała i trafiła do szpitala.

Jakie błędy najczęściej popełniają zdający? Przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieumiejętna zmiana pasa ruchu i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

Źródło: mojeauto.pl
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies