Czy będzie Touareg z napędem hybrydowym?
30 sierpnia 2010

Wszystko wskazuje na to, że gama sportowych modeli Volkswagena zostanie wzbogacona o kolejny model ze znaczkiem „R”.Jak informuje Automobile Magazine, nowy model z serii „R” znajduje się obecnie na deskach kreślarskich, a inżynierowie pracują już nad jego układem napędowym. Ten ostatni łączyć ma potężny silnik benzynowy z dodatkową jednostkę elektryczną.

Jak wskazują internetowe pogłoski, pod maskę Touarega R trafi motor V8 rozwijający 500 koni mechanicznych. Spalinowa jednostka zostać ma połączona z 47-konnym silnikiem elektrycznym.

Informacje na temat nowej odmiany Touarega nie zostały potwierdzone przez Volkswagena, jednak skonstruowanie mocnej odmiany z napędem hybrydowym jest bardzo prawdopodobne - w ofercie terenowego VW jest już hybryda, więc duża część podzespołów jest na wyciągnięcie ręki.
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies