Hołek wygrał prolog
30 sierpnia 2010

Kierowca Nissana Navary i Jean-Marc Fortin mieli najlepszy czas na prologu w wyścigu Hungarian Baja, przedostatniej eliminacji rajdowego cyklu."To był bardzo ważny odcinek. Wypracowaliśmy pięć sekund przewagi nad Gadasinem. To prawie sekunda na kilometrze, a więc bardzo dużo. Nie bez znaczenia jest fakt, że w sobotę startujemy jako pierwsi. Trasa jest bardzo kręta i będzie mocno się kurzyło, chociaż ..." - powiedział Hołowczyc, dodając:

"Z drugiej strony niepokojąca jest prognoza pogody, która przewiduje obfite opady deszczu. Jeśli się sprawdzi, to będziemy przecierali szlak, a gdy będzie dużo wody, może być ciężko. Ja jako kierowca priorytetowy FIA nie mogę zmieniać opon, więc istnieje realne zagrożenie, że na odcinek specjalny wyruszę na kołach kompletnie nieprzystosowanych do warunków. Wierzę jednak, że prognoza się nie sprawdzi".

W sobotę kierowcy przejadą dwukrotnie sekwencję składającą się ze stukilometrowej próby sportowej Ujhartyan, 33-kilometrowego odcinka specjalnego Ladanybene oraz superoesu.

Na liście startowej są 42 samochody, 4 ciężarówki, 11 motocykli i 23 quady. Baza rajdu znajduje się w Dabas-Sari.

Źródło: sport.pl


Galeria zdjęć
Komentarze

kubicon
2 grudnia 2010
Słyszeliście , że po zakończeniu kariery Adaś Małysz ma z nart do rajdów samochodowych się przenieśc i w Dakarze wystartowac?
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies