Błażusiak wygrywa trzecią z rzędu rundę Mistrzostw Ameryki
30 sierpnia 2010

W Indianapolis Błażusiak zdominował kolejne zawody pewnie wygrywając trzecią z rzędu rundę Mistrzostw Ameryki.Mimo iż na treningu Tadeusz nie osiągnął najszybszego czasu (mała pomyłka na jednym z zakrętów kosztowała go „pierwszy czas”), Taddy bardzo pewnie wygrał kwalifikację i mógł jako drugi wybierać bramkę startową w finale.  W biegu finałowym fabryczny kierowca KTM-a po raz kolejny miał wyśmienity start z bramek startowych i na pierwszy zakręt dotarł ramię w ramię ze swoim kolegą z teamu Mikiem Brown-em (USA).

Brown popełnił „bardzo drogą” pomyłkę a kolejny rywal Tadeusza, Geoff Aaron, również nie ustrzegł się błędu zapewniając Polakowi dość komfortową sytuację na przedzie stawki.  Skupiając się na nie popełnieniu błędu Błażusiak uzyskał mocną przewagę i bezpiecznie dowiózł maksymalną ilość punktów do mety.

Z trzema zwycięstwami z pośród trzech dotychczas rozegranych rund Mistrzostw Ameryki Taddy ma 30-sto punktową przewagę nad drugim w stawce Geoff-em Aaron-em.

4-ta runda Mistrzostw Ameryki odbędzie się 11-go września w Waszyngtonie.

Tadeusz Błażusiak:  „Cóż mogę powiedzieć, to była kolejna wspaniałą noc.  Wszystko poszło perfekcyjnie, super zawody.  Jestem niezmiernie zadowolony że  kolejny raz wygrałem i bardzo znacznie powiększyłem swoją przewagę punktową w drodze po Mistrzostwo Ameryki 2010.  To było moje najłatwiejsze zwycięstwo w tym sezonie.  Na starcie byłem ramię w ramię z Mikiem Brownem, w pierwszy zakręt wszedłem zaraz za nim, Mike popełnił błąd i”zaliczył glebę” dosłownie kilka zakrętów po starcie, taki rozwój sytuacji pozwolił mi wyjść na prowadzenie z czystym torem przed moim przednim kołem.  Zaraz potem Geoff Aaron miał również problemy, co spowodowało że Geoff przestał się liczyć w walce o zwycięstwo w Indianapolis.  Byłem więc sam na czele stawki, musiałem tylko kontrolować sytuację, starać się nie popełniać większych błędów i dowieść zwycięstwo do mety.  Jestem bardzo zadowolony ze swojej szybkości na torze i niezwykle równych czasów okrążeń.  To wspaniałe uczucie odnieść kolejne zwycięstwo”.

Wyniki – Mistrzostwa Ameryki Indianapolis, Indiana, USA

1.    Taddy Blazusiak (POL - KTM Enduro Factory Team)

2.     Kyle Redmond (USA - Kawasaki)

3.     Kevin Rookstool (USA - KTM)
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies