5 gwiazdek Euro NCAP dla nowego Citroena C4
27 sierpnia 2010

Nowy Citroen C4 uzyskał ogólną notę 5 gwiazdek w systemie punktacji organizacji Euro NCAP. Z wynikiem 97% w zakresie systemów wspomagających prowadzenie model otrzymał najlepszą ocenę spośród wszystkich kompaktowych aut klasy średniej.To gwarancja bezpiecznej jazdy dla coraz bardziej wymagających klientów.

Nowego Citroena C4 cechuje optymalne zachowanie na drodze, dzięki zastosowaniu technologii wspomagających prowadzenie, takich jak elektroniczny rozdzielacz siły hamowania, wspomaganie nagłego hamowania i inteligentny system kontroli trakcji współpracujący z ESP. Poza właściwościami jezdnymi, kolejnym z licznych atutów auta jest bezpieczeństwo na pokładzie. Zapewnia je m.in. sześć montowanych seryjnie poduszek powietrznych (czołowe dla kierowcy i pasażera z przodu, boczne i kurtyny powietrzne).

Nowy Citroen C4 nie tylko otrzymał najwyższą notę w kategorii systemów wspomagających, ale idzie o krok dalej, proponując innowacyjne i inteligentne rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo zarówno kierowcy, pasażerom jak i pozostałym użytkownikom drogi:
- system kontroli martwego pola z ultradźwiękowymi czujnikami, rzadko spotykany w tym segmencie. Ta nowatorska funkcja informuje kierowcę o obecności innego pojazdu w obszarze kąta martwego za pomocą pomarańczowej diody usytuowanej na lusterku bocznym.
- programowany regulator – ogranicznik prędkości. Kierowca zarejestrować może nawet 5 prędkości, co pozwala na szybki i łatwy wybór odpowiednich parametrów przy zmianach ograniczenia prędkości na pokonywanej trasie.
- innowacyjną usługę Citroen eTouch, czyli dostępną na pokładzie samochodu usługę wezwania pomocy i assistance z lokalizacją (w zależności od kraju), która jest bezpłatna i dostępna przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki wbudowanej karcie SIM, w razie awarii lub wypadku system umożliwia precyzyjną lokalizację samochodu i szybką interwencję odpowiednich służb ratowniczych.

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies