Land Rover wspiera Czerwony Krzyż i zerowy Półksiężyc
27 sierpnia 2010

Land Rover oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) 25 sierpnia 2010 roku zainaugurowały nową globalną inicjatywę zwaną „Reaching Vulnerable People Around the World” czyli „Docieramy do Najsłabszych na Całym Świecie”.W ciągu nadchodzących trzech lat firma Land Rover pomoże krajowym stowarzyszeniom Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca we wdrażaniu oraz kontynuowaniu priorytetowych programów realizowanych w piętnastu regionach świata, ze szczególną uwagą poświęconą programom humanitarnym realizowanym w Sierra Leone i Chinach.

Sierra Leone jest regionem świata, który bardzo ucierpiał w wyniku licznych wojen domowych. Działania Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża wspierane przez Land Rovera mają na celu dotrzeć do oddalonych społeczności i poprawić dostęp do opieki społecznej. Niezbędne jest także stałe zapewnienie czystej wody zdatnej do spożycia. Natomiast Chińskie Stowarzyszenie Czerwonego Krzyża za priorytetowe uznaje obecnie realizowanie programów edukacyjnych dotyczących wirusa HIV w prowincjach najbardziej nim zagrożonych. Wsparcie od firmy Land Rover zapewni w sumie kluczową pomoc dla ponad 120 000 osób w Sierra Leone i Chinach.
Ponadto, w odpowiedzi na pogarszającą się sytuację w Pakistanie spowodowaną największą w tym rejonie powodzią od 80 lat, wpływającą na życie 14 milionów ludzi, Land Rover przekaże sześć samochodów Defender 110 Pakistańskiemu Stowarzyszeniu Czerwonego Krzyża. Samochody będą wspomagały działania mające na celu złagodzenie skutków tej katastrofy i będą używane do dostarczania żywności, wody pitnej, schronienia oraz leków tysiącom ludzi w potrzebie w najbardziej oddalonych, często odciętych od świata społecznościach.

„Inicjatywa Land Rovera pomoże nam szybciej i skuteczniej reagować i pomagać ludziom w potrzebie w społecznościach lokalnych na całym świecie. Doceniamy długoterminowe wsparcie firmy Land Rover. Jej stałe zaangażowanie pozwoli nam na planowanie oraz wdrażanie zrównoważonych programów humanitarnych, mających na celu pomoc tym, którzy muszą stawić czoła kryzysowi. Jednym z najwyższych priorytetów jest dla nas redukcja ryzyka oraz przygotowanie na katastrofy, a w tym kontekście inicjatywa ta jest bardzo mile widziana" - oświadczył w imieniu IFRC Matthias Schmale, sekretarz generalny działań programowych. “Od 2007 roku firma Land Rover wspiera IFRC. Wsparcie to obejmowało jak dotąd przekazanie 60 pojazdów, zebranie prawie 2,5 miliona funtów oraz dotarcie do prawie 100 000 osób. Dlatego też z dumą po raz kolejny nawiązujemy współpracę z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w ważnych inicjatywach humanitarnych, takich jak ta” dodał Phil Popham, dyrektor zarządzający firmy Land Rover.

Wsparcie firmy Land Rover wzmocni programy realizowane przez Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca łącznie w piętnastu krajach lub pomoże w opracowaniu nowych inicjatyw.


Więcej informacji na www.landrover.pl

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies