Oto najlepsze SUV-y
23 sierpnia 2010

Znana firma ZF wraz z niemieckim magazynem Auto Tests zorganizowała plebiscyt, który podzielony był na dwa etapy. W pierwszym czytelnicy wybrali 10 spośród 24 zaproponowanych modeli, od Audi Q5 do Volkswagena TiguanaWspomniana dziesiątka trafiła do finału, na który zaproszono losowo wybranych dziesięciu czytelników, którzy wcześniej oddali głos. W sumie było ich aż 30 000! Wybrana dziesiątka została zaproszona na tor Nurburgring, gdzie mogła zasiąść za kierownicą każdego z dziesięciu modeli i wybrać najleszy.

Testy trwały dwa dni, podczas których ich uczestnicy pokonywali tor off-roadowy, ale także mniej wymagające odcinki technicznie. Auta oceniano nie tylko na podstawie możliwości jazdy poza utartymi szlakami, ale również pod względem jakości wykonania, przestronności, czy komfortu. Ku sporemu zdziwieniu, najlepszy okazał się być... Land Rover Freelander II. To spora niespodzianka, że Niemcy nie wybrali żadnej rodzimej marki. Drugie miejsce należy do Volkswagena Tiguana, a trzeci stopień podium przypadł Fordowi Kuga.

Oto lista najlepszych:

    * Land Rover Freelander II
    * Volkswagen Tiguan
    * Ford Kuga
    * BMW X1
    * Skoda Yeti
    * Subaru Forester
    * Nissan Qashqai
    * Jeep Patriot
    * Hyundai ix35
    * Toyota RAV4

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies