Sonik bezpiecznie
19 sierpnia 2010

Lider Rajdu Brazylii ze spokojem zmierza do zwycięstwa w całym wyścigu. Podczas wczorajszego etapu był trzeci.We wczorajszym, ósmym etapie Rajdu Dos Sertoes Rafał Sonik był szósty na pierwszym międzyczasie, drugi na drugim, a ukończył oes z trzecim wynikiem w kategorii quadów. Tuż za Robertem Nahasem i Carlo Colletem.

Teraz pozostaje tylko bezpiecznie i rozważnie dojechać ze spokojem do finiszu całego rajdu. I taką wydaje się strategię przyjął PDzisiaj na metę dotarł na 3. miejscu pozwalając się wyprzedzić. Jednakże nie dał rywalom więcej, niż parę minut przewagi.

- To był najdłuższy odcinek w tym rajdzie prawie 670 km. Wydawałoby się, że nie jest to duża odległość. Przecież na Dakarze pokonujemy czasem codziennie dłuższe etapy. Ale dzisiaj tylko około 200 km to był asfalt, reszta natomiast to bardzo trudny odcinek specjalny, a później męcząca "dojazdówka." - komentował na mecie bardzo już zmęczony Rafał Sonik.

W łącznej klasyfikacji, Sonik wyprzedza Marcio Oliveirę o 52 minuty.
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies