Mocny finał
16 sierpnia 2010

Wiemy już, kto okazał się najlepszy w II rundzie COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL – najważniejszym polskim rajdzie przeprawowym win kraju. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzcę dostaliśmy masę przednich emocji.Pierwszą odsłoną był widowiskowy prolog na łagodnym wzgórzu w Choczewie w woj. Pomorskim. Tam najszybszy okazał się Marek Temple, który zdeklasował wszystkich rywali. W niższej klasie Adventure najlepszy czas osiągnęła załoga Mariusz Wilk/Grzegorz Urban i to te dwie załogi otwierały Odcinek Nocny rajdu.

Odcinek Nocny, który okazał się zaskakująco wielkim wyzwaniem. Przy świetle zapewnianym tylko przez gwiazdy i reflektory samochodów zawodnicy musieli przeprawiać się przez trudne technicznie trawersy czy gwóźdź programu – imponujących rozmiarów pas błota. To właśnie ta ostatnia przeszkoda sprawiła, że z 53 załóg, które stawiła się na starcie, blisko dziesięć musiało zrezygnować z dalszej jazdy. W nocy najlepsi byli – Temple/Grabowski w Extreme i Szkop/Andrzejczak w Adventure.

Lecz Odcinek Nocny, mimo że wypełniony emocjami, był zaledwie przedsmakiem tego, co czekało na zawodników i kibiców za dnia. Odcinek Dzienny otworzyły liczne trawersy, lecz najważniejsze były wąwozy, żwirownia i wielkie wodne rozlewisko. Konieczność przeprawienia się przez taką wodę, przez jaką nie powinien być w stanie przejechać żaden samochód, była dla zawodników nie lada trudnością. Najlepsi jednak wykorzystali swoją umiejętność „czytania wody” i sprytnie ominęli najgorszą przeszkodę. Odcinek Dzienny był nie tylko dniem rewelacyjnej jazdy załogi Łukaszewski/Duhanik, która cały czas deptała Markowi Temple po piętach, ale i wielkim przebudzeniem faworytów klasy Adventure – załogi Wilk/Urban. Mariusz Wilk jechał jak natchniony, pokonując rywali za dnia i wybawiając się z opresji, w jaką wpędziła go słabsza pozycja po Odcinku Nocnym.

W efekcie tak emocjonującej rundy oczekiwanie na końcowe wyniki było wielkie. Niepewność rezultatu też nie opuszczała zawodników do samego końca. Wreszcie okazało się, że II rundę COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL w klasie Extreme wygrała załoga Łukaszewski/Duhanik, zaś w Adventure zatriumfowała załoga Wilk/Urban.

Dzięki temu wynikowi III runda w Olsztynie (1-2 października) z pewnością wypełniona będzie wielką rywalizacją. W klasyfikacji generalnej Łukaszewskiego dzieli bardzo niewiele punktów od Roberta Kufla – wielkiego przegranego tych zawodów (który jednak uhonorowany został nagrodą fair play za pomoc licznym rywalom w wybrnięciu z terenowych opresji kosztem własnego wyniku). Odpowiedź na pytanie – kto będzie najlepszym zawodnikiem sportowych rajdów przeprawowych w Polsce, poznamy więc dopiero jesienią na Mazurach.

Wyniki II rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL

Klasa Adventure:
1. Wilk/Urban
2. Stokłosa/Trzebny
3. Szkop/Andrzejczak


Klasa Extreme:
1. Łukaszewski/Duhanik
2. Owczarek/Popławski
3. Gołka/GołkaGaleria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies