Polacy pojadą w Rally Dos Sertoes
11 sierpnia 2010

Motocykliści ORLEN Team, Jakub Przygoński i Jacek Czachor, wezmą udział w Rally Dos Sertoes - czwartej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata cross-country FIM.Rally Dos Sertoes to najdłuższa tegoroczna eliminacja Mistrzostw Świata. Zawody liczą dziesięć etapów, co oznacza, że motocykliści pozostaną w ciągłej rywalizacji dłużej niż podczas Rajdu Dakar (tegoroczny Dakar liczył 14 etapów, jednak w połowie rajdu nastąpił dzień przerwy). Zawodnicy ORLEN Team to specjaliści w rajdach długodystansowych. W szczególności kapitan zespołu Jacek Czachor, który obecnie zajmuje trzecią pozycję w łącznej klasyfikacji Mistrzostw Świata tracąc do swojego młodszego kolegi z zespołu Kuby Przygońskiego zaledwie dwa punkty.

Jacek Czachor: "W zeszłym roku w tych zawodach byłem piąty, ale teraz jestem w znacznie lepszej formie. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będę się „rozjeżdżał” i miał coraz lepsze tempo. Chcę dojechać do mety na jak najwyższej pozycji. Jeśli przejadę te zawody, zapewnię sobie wysoką pozycję w Mistrzostwach Świata i będę mógł od września skoncentrować się w pełni na przygotowaniach do Dakaru."

Dla Kuby Przygońskiego będzie to trzeci występ w Brazylii. Jego celem jest ścigać się z najlepszym oraz najwyżej klasyfikowanym motocyklistą startującym w cyklu rajdów cross-country, Markiem Comą.

Jakub Przygoński: "Będą to bardzo długie i ciężkie zawody. Dziesięć dni i ponad cztery tysiące kilometrów do przejechania. Lubię jednak charakterystykę tego rajdu. Zawsze dobrze mi się tu jeździło. Rywalizujemy pomiędzy drzewami, szlak prowadzi przez dżunglę i krzaki, a więc po ścieżkach o podobnej specyfice do tych, które występuję również Polsce."

Rally Dos Sertoes to również jeden z najbardziej zróżnicowanych rajdów w kalendarzu cross-country. Podczas dziesięciodniowej rywalizacji zawodnicy przejadą z Goiânii (stan Goiás) do Fortaleza (stan Ceará), gdzie napotkają praktycznie każdy rodzaj nawierzchni oraz doświadczą odczuwalnych wahań temperatury.

Relację z rywalizacji zawodników ORLEN Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 lub w głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies