Najnowsza odsłona Freelandera 2 już wkrótce w sprzedaży
9 sierpnia 2010

Land Rover – brytyjski producent samochodów terenowych – przygotował dla swoich Klientów odświeżoną wersję najpopularniejszego modelu Freeelander 2.Wraz ze zmianami zewnętrznymi Land Rover wprowadza udoskonalenia w oferowanych jednostkach napędowych. „Freelander 2 jest obecnie naszym najmniejszym samochodem i od momentu wprowadzenia cieszy się ogromnym powodzeniem. W maju tego roku z fabryki w Wielkiej Brytanii wyjechał 200 000 samochód tego modelu. Nasi inżynierowie starają się stale ulepszać auto w celu maksymalnej satysfakcji Klientów. We wrześniu wejdzie do sprzedaży najnowsza odsłona Freelandera 2, w której dokonane zostały odświeżające zmiany wyglądu oraz udoskonalenia jednostek napędowych” – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Nowy 2,2-litrowy turbodiesel Land Rovera będzie cichszy i wydajniejszy od poprzednika. Dostępny w modelach z napędem na obie osie: TD4 – wyposażonym standardowo w sześciostopniową manualną skrzynię biegów z wielokrotnie nagradzanym systemem Start/Stop, oraz SD4 – wyłącznie z automatyczną skrzynią, o mocy odpowiednio 150 i 190 KM. Obie wersje będą miały o 20 Nm wyższy moment obrotowy od wychodzącego z produkcji silnika, który dysponował dotychczas 400 Nm, a więc zaoferują większą siłę uciągu w średnim zakresie prędkości obrotowych, co jest bardzo przydatne podczas holowania przyczepy. W silnik 2,2 l turbo diesel o mocy 150 KM zostanie wyposażona wersja Freelandera 2 eD4 z napędem na jedną oś, której wprowadzenie do sprzedaży jest planowane na 2011 rok.

Udoskonalony został również wcześniej oferowany silnik benzynowy o pojemności 3,2 l. Jednostka ta będzie bardziej ekologiczna dzięki zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, a jednocześnie nadal będzie dysponować mocą 233 KM.

Usprawnione jednostki napędowe to nie jedyne modyfikacje najnowszego Freelandera. Nadwozie wersji 2011 otrzyma nowy, świeży i wyróżniający się wygląd. Zmiana obejmie face lifting zderzaka przedniego z nowymi obramowaniami lamp przeciwmgielnych, nowe wykończenie maskownicy chłodnicy, udoskonalone lampy przednie i tylne oraz dwa modele nowych 18- i 19-calowych felg. W ofercie znajdą się trzy nowe kolory nadwozia: zielony Kosrae Green, niebieski Baltic Blue i biały Fuji White.

Wewnątrz kabiny zespół projektowy unowocześnił tarcze wskaźników, zaoferował cztery nowe wzory foteli oraz opcjonalny Pakiet Premium obejmujący skórzaną tapicerkę Windsor Leather, fotele z elektryczną regulacją w zależności od wybranej opcji w 6 bądź 8 kierunkach oraz luksusowe dywaniki podłogowe i zamykany schowek centralny.

Kolejną małą, ale znaczącą zmianą jest wygląd logo Land Rovera, które w modelu 2011 nie będzie już złoto-zielone, ale będzie nowocześniejsze, srebrno-zielone.

Więcej informacji na www.landrover.pl

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies