Szykują się podwyżki cen egzaminów na prawo jazdy!
5 sierpnia 2010

Bardzo możliwe, że już za kilka miesięcy egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B kosztować będzie 170 zł, zaś za teorię 35 zł. Z takimi propozycjami wystąpiło środowisko WORD-ów.Obecnie dopinamy jeszcze szczegóły, ale na dziś proponujemy 170 złotych za test praktyczny i 35 złotych za teoretyczny na prawo jazdy kategorii B – powiedział Gazecie Pomorskiej Andrzej Szklarski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD-ów i dyrektor stołecznego WORD-u. - Niedługo przekażemy nasze sugestie Ministerstwu Infrastruktury i jeszcze w tym roku spodziewamy się rozporządzenia - dodaje.

Jeśli resort zaakceptuje pomysł propozycję, to nowe stawki wejdą w życie na początku 2011 roku. To będzie spora podwyżka, bowiem według aktualnego taryfikatora - w przypadku kategorii B - egzamin praktyczny kosztuje 112, a teoretyczny 22 złote.

Propozycja naprawić ma coraz gorszą z każdym miesiącem sytuację finansową w WORD-ach. Niż demograficzny oraz kryzys sprawiły, że chętnych do zdobywania prawa jazdy jest coraz mniej. Do tego dochodzą coraz droższe koszty eksploatacji samochodów. WORD-y już rozpoczęły zmiany w polityce kadrowej – zwalnia się egzaminatorów lub obcina im etaty. Podwyżki są tylko jednym z elementów ratowania finansów, chociaż mogą również zdyscyplinować do nauki kursantów, którzy zdaniem branżowców, zbyt szybko podejmują decyzję o podejściu do egzaminu. Po podwyżce może to się nieco zmienić.

Źródło: mojeauto.pl
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies