Nowości w Mercedesie GL
4 sierpnia 2010

Czy niewielkie poprawki mogą robić wielką różnicę? Patrząc na najnowsze zmiany i udogodnienia dostępne w klasie GL, nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości.Mówi się, że pierwsze wrażenie jest często decydujące. Właśnie dlatego, chociaż sylwetka odświeżonego modelu X164 nie uległa zmianie, jej wyrafinowane kształty podkreśli nowy metalizowany lakier w odcieniu diamentowej bieli. Nie bez znaczenia jest również modyfikacja lusterek zewnętrznych, które w trosce o najwyższe bezpieczeństwo jazdy są jeszcze większe, a ponadto zostały zsynchronizowane z systemem Blind Spot Assist. Warto przypomnieć, że ta nowoczesna i bezbłędna technologia pomaga w wykryciu obecności innych pojazdów znajdujących się w tzw. martwym polu lusterek. O ewentualnym zagrożeniu poinformują nas zintegrowane w lusterkach diodowe wskaźniki, a także dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

Kolejnym elementem, który wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest zwiększenie powierzchni lusterka wstecznego, a także modernizacja wbudowanej kamery cofania. Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć technicznych, jakość obrazu kamery jest jeszcze wyższa, co skutkuje wzorową dokładnością nawigacji nawet podczas parkowania w uciążliwych miejscach.

Najnowsza wersja klasy GL to doskonała okazja do wyposażenia swojego auta w jedną z najbardziej nowoczesnych i ekonomicznych jednostek napędowych. W ofercie znajdziemy ekologiczne i oszczędne silniki wysokoprężne: 350 CDI BlueEFFICIENCY oraz 350 CDI w technologii BlueTEC, który poprzez obniżoną emisję tlenków azotów spełnia obowiązkową od 2014 roku normę EURO 6. Luksusowe auto terenowe Mercedes-Benz to więc nie tylko gwarancja komfortu jazdy we wszystkich warunkach, ale także bezpieczeństwo i wykorzystanie najbardziej wydajnych technologii. Gwarantujemy, że nowy GL to najbardziej wszechstronny off-roader na rynku!

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies