Komfortowe coupe od ABT
3 sierpnia 2010

Rodzinna firma braci ABT zdecydowała się nadać komfortowemu coupe bardziej sportowy charakter. Pod maską możemy zamontować pakiet ABT Power podnoszący moc silnika 1.8 TSI z seryjnych 160, do 200 KM.Taką mocą dysponuje też dwulitrowy silnik TSI zaraz po wyjeździe z fabryki Volkswagena. Kuracja ABT podnosi ich liczbę o 40.

Wkrótce oferta niemieckiego tunera poszerzy się też o pakiet dedykowany jednostkom wysokoprężnym montowanym w Passacie CC. Po ich zamontowaniu możemy liczyć na wyczuwalny przyrost i tak sporego momentu obrotowego oraz mocy. I tak silnik 2.0 TDI po tuningu mieć będzie 190 zamiast seryjnych 170, zaś jego słabsza, 140-konna odmiana o 30 koni więcej, niż seryjnie.


Ale moc bez kontroli to dla ABT dwie wykluczające się rzeczy. Dlatego klienci już mogą zamawiać sportowe zawieszenie opracowane przez techników tunera zapewniające pewność prowadzenia w każdej sytuacji. Niższy prześwit jeszcze polepsza doskonałą prezencję tego szykownego 4-drzwiowego coupe.

Podobnie zresztą jak nowe obręcze aluminiowe serii AR i BR. Oba wzory dostępne są w rozmiarach 18 i 20 cali. Te drugie według Hansa Jurgena Abt - dyrektora zarządzającego firmą staną się prawdziwym hitem wśród klientów.

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies