Hołek na podium
30 lipca 2010

Załoga ORLEN Team (Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin) stanęła na podium podczas rajdu Baja España Aragon.Dzięki zajęciu miejsca na najniższym stopniu podium nasi rajdowcy w klasyfikacji Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas awansowali na pozycję lidera! Zwycięzcą rajdu okazał się Stephane Peterhansel i jedyny, który go pokonał (na prologu) był właśnie Hołowczyc.

"Po wygraniu prologu wydawało nam się, że rajd będzie łatwiejszy. Okazało się jednak, że cztery odcinki specjalne dość mocno dały nam się we znaki. (...) Powoli odrabialiśmy czasy. Z szóstego miejsca przenieśliśmy się na czwarte. A na koniec Gadasin zrobił nam prezent, gdyż jego silnik nie wytrzymał. Już po OSie wylał mu się olej, najprawdopodobniej uszkodził miskę olejową i niestety nie był w stanie przejechać dojazdówki i stawić się na mecie rajdu. Można powiedzieć, że poniekąd otrzymaliśmy to trzecie miejsce w prezencie. W tej chwili zajmujemy zdecydowaną pozycję lidera w Pucharze Baja i kolejne eliminacje będziemy musieli mocno cisnąć by wygrać." - powiedział na mecie Hołowczyc.

A oto czołówka klasyfikacji Międzynarodowego Pucharu FIA w Rajdach Cross-Country Bajas:
1. Hołowczyc 24
2. B. Nowickiy 16
3. S. Peterhansel 15
4. al-Rajhi 15
5. B. Gadasin 15
6. L. Nowickiy 11
7. Bakhashab 11
8. Mironienko 11

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies