Rekordowa frekwencja podczas Dnia Rodzinnego Fiat Auto Poland
29 lipca 2010

W niedzielę 25 lipca 2010 r. zakład Fiat Auto Poland w Tychach od samego rana tętnił, tym razem nie szmerem pracujących maszyn i linii montażowych, z których co 33 sekund zjeżdża nowy samochód, ale gwarem rozmów, uśmiechów i dobiegającej z estrady muzyki.Pomimo kapryśnej pogody ponad 32 tysiące pracowników wraz z rodzinami skorzystało z zaproszenia i uczestniczyło w 14. Dniu Rodzinnym Fiat Auto Poland zorganizowanym na terenie zakładu.

Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny i rozrywkowy, zarówno dla dorosłych /żonglerka piłką, podnoszenie ciężarka, czy bieg z jajkiem/, jak i dla dzieci /powstało specjalne miasteczkoz licznymi atrakcjami, jak slalom na hulajnodze, konkurs rysunkowy, łowienie wędką/. Jako przystało na firmę motoryzacyjną, nie mogło zabraknąć samochodów. Wystawione zostały prawie wszystkie modele Grupy Fiata, z Ferrari i Maserati włącznie, a także marki Chrysler.

Impreza była okazją zaprezentowania swoim najbliższym i znajomym swojego miejsca pracy na otwartych do zwiedzania wydziałach produkcyjnych. Na „Family Day" nie mogło zabraknąć gwiazd polskiej estrady. Tym razem koncert Kasi Kowalskiej i zespołu Kombi poprowadził pan Piotr Bałtroczyk z właściwym dla siebie poczuciem humoru. Wiele przyjemności dla podniebienia czekało na uczestników przy licznych stoiskach gastronomicznych, a milusińskich obdarowywano dodatkowo specjalnymi paczkami z łakociami, gdzie nie mogło zabraknąć produkowanego w Tychach Fiata 500C w miniaturce (modelik).

Tegoroczny Dzień Rodzinny odbywał się w roku ważnym dla historii tyskiego zakładu - 18 września b.r. minie 35 lat, kiedy ruszyły linie produkcyjne w tym zakładzie i w tym także dniu z taśm zjechały pierwsze samochody, oczywiście były to kochane Maluchy, Fiaty 126. Z tego także powodu na terenie zakładu gościliśmy mini zlot klubu Fiata 126 z dwoma załogami zagranicznymi - z Holandii i Niemiec.

Za nieoficjalne hasło imprezy można by przyjąć „Od Fiata 126 do Fiata Pandy", a jak zapowiedział dyrektor fabryki, pan Zdzisław Arlet, w przyszłym roku,  w trakcie 15. Dnia Rodzinnego, pracownicy tyskiego zakładu będą się szczycić „swoim" kolejnym produkowanym w Tychach modelem samochodu - nową Lancią Ypsilon.

Źródło: media.fiat.pl
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies