Na kultowej ziemi
27 lipca 2010

Zawodnicy biorący udział w II rundzie COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL zmagać się będą na terenach znanych z kultowego już rajdu Żelazna Trophy! Oznacza to bardzo mocną i wymagającą walkę z terenem – czyli dokładnie to, czego oczekują rywalizujący o najważniejsze trofeum w polskich rajdach przeprawowych.Informacje o tym, że II Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL – najważniejszego cyklu rajdów przeprawowych w Polsce, odbędzie się na Pomorzu, pojawiły się już miesiąc temu. Od tego czasu wśród startujących toczyła dyskusja o trasie, z jaką przyjdzie im się mierzyć. Część zawodników wątpiła, że w okolicach Choczewa można znaleźć teren odpowiadający ich wysokim umiejętnościom i świetnemu przygotowaniu. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości – 13-14 sierpnia COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL odbywał się będzie w dużej mierze na terenach znanych z rajdu Żelazna Trophy – kultowego rajdu terenowego z 2004 roku, który na długo zapisał się w pamięci ówcześnie startujących.

Grzegorz Surowiec, prezes Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD, organizatora Pucharu:

Ostatnia fala upałów mocno wysuszyła ziemię, jednak obecna pogoda napawa optymizmem. Jeśli polskie lato potoczy się tak, jak zazwyczaj (czyli zimno i deszczowo), czeka nas w Choczewie bardzo ostra przeprawa. Wysoki poziom rywalizacji z innymi zawodnikami jest zapewniony przez nich samych – tereny, jakie wykorzystamy podczas II rundy, zapewnią równie wysoki poziom walki z naturą. Tereny, które wszyscy dobrze pamiętamy z Żelaznej, wykorzystane zostały całkowicie. Trasa jest długa i trudna – deszcz zaś, który pada obecnie i pewnie jeszcze popada, sprawi, że będzie bardzo trudna. Zapowiada się świetne widowisko.
Informacje o trasie II rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są o tyle ważne, że w rajdach przeprawowych – w przeciwieństwie do wielu innych sportów motorowych, zabronione jest zapoznanie się zawodników z trasą, zaś czynnikiem ważniejszym od bezpośredniej walki z rywalami jest walka z trudnościami terenu i własnymi słabościami. Tylko trasa o odpowiednio wysokim poziomie trudności gwarantuje, że wygrają załogi rzeczywiście najlepsze – najlepiej przygotowane fizycznie, psychicznie i sprzętowo.
II Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL odbędzie się już 13-14 sierpnia w Choczewie w województwie Pomorskim. Na starcie cała czołówka polskich rajdów przeprawowych.

Źródło: www.puchar.off-road.pl

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies