Opel Astra IV - wiadomo, co pod maską
26 sierpnia 2009

Oficjalna premiera najnowszego wcielenia kompaktowego Opla Astry będzie miała miejsce już za miesiąc na wystawie we Frankfurcie. Na polskim rynku auto zadebiutuje na początku 2010 roku. A już dziś wiemy, jaka paleta silników będzie dostępna wraz z Astrą IV.W momencie debiutu rynkowego gama silników, z jakimi dostępny będzie najnowszy Opel Astra, będzie składać się z siedmiu jednostek, kolejna dołączy do oferty wiosną przyszłego roku. Znane, choć w większości przypadków mniej lub bardziej zmodyfikowane jednostki mają gwarantować nabywcom niezłe osiągi przy ogólnej redukcji zużycia paliwa i emisji CO2 o ponad 12 procent w porównaniu z obecną generacją.

Średnie zużycie paliwa czterech silników wysokoprężnych o mocy od 95 KM do 160 KM, mających stanowić prawie połowę jednostek napędowych nowej Astry sprzedawanej w Europie w chwili premiery, wynosi zaledwie 4,6 l/100 km. Średnie zużycie paliwa natomiast silników benzynowych wynosi 6,1 l/100 km. Wśród tego typu jednostek będzie jedna nowość - turbodoładowany silnik o pojemności 1,4 i mocy 140 KM, który zastąpi obecny silnik 1,8 litra, co pozwoli na zredukowanie zużycia paliwa o ok. 18%.

Ci, którzy w pierwszej kolejności dbają o środowisko z zakupem nowej Astry powinni się wstrzymać do wiosny przyszłego roku. Wówczas to pojawi się bowiem wersja ecoFLEX. Opel Astra z ekologicznym silnikiem 1,3 CDTI ecoFlex o mocy 95 KM spalać będzie średnio 4,2 l/100 km, a poziom emisji CO2 wyniesie 109 g/km.

Wszystkie jednostki spełniają wymogi normy Euro 5. Standardowo wyposażone są w manualne sześciobiegowe skrzynie biegów, a w przypadku wolnossących silników benzynowych 1,4 i 1,6 litra oraz wysokoprężnego 1,3 również w pięciobiegową skrzynię. Opcjonalnie dostępna jest automatyczna, sześciobiegowa przekładnia z silnikami benzynowymi 1,6, 1,4 Turbo i 1,6 Turbo oraz silnikiem wysokoprężnym 2,0 Turbo.

Źródło: mojeauto.pl

Galeria zdjęć
Komentarze


Brak komentarzy do tego artykułu. Zaloguj się aby napisać komentarz.
X

Serwis 4x4.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Czytaj więcej >>

Akceptuję Politykę plików cookies